Město očima nezávislého člověka

A co občané v našem městě?

14.12.2012 16:07

Po celá desetiletí není situace našeho státu pro občany moc růžová. Dá se říci, že od vzniku republiky po dnešek, jsme měli pouze dva prezidenty, kterým šlo o národ a spokojenost jeho občanů. A to  T. G. Masaryka a E. Beneše. Nepracovali pro zájmy velmocí a bank ani pro svou kariéru,  ale pro své spoluobčany.

V každé společnosti jsou lidé dobří, méně dobří i nedobří. Společnost pak žije  podle  toho, kdo ji vede. Jestliže  v čele stojí méně dobrý nebo nedobrý, tak tomu odpovídá i život té společnosti. Ale ti vedoucí se sami nevolí, volí je voliči. V případě špatného výběru je chyba na voličích!

Volba nového prezidenta je za dveřmi. Koho si vybereme? Všichni slibují. Někteří způsobem Sládka. Někteří jsou hodní, někteří se moc neangažovali a jsou nečitelní, někteří se angažovali a státu to neprospělo a někteří v dobrém nezklamali.

Sdělovací prostředky nám hlásí největší podporu od voličů u Fischera. Premiéra, který nic neudělal ani nic neprosazoval. Člověka, který dle sdělovacích prostředků, po roce 68, v době okupace vstoupil do KSČ, aby mohl dělat kariéru A o tu mu jde asi zase. Nikoliv o nás, občany a stát.

Dalším, na čele avizovaným je Zeman. Spoluautor opoziční smlouvy. Co nám přinesla? . My si rozdělíme toto a vy tamto. Vzájemně si neublížíme a budeme si krýt záda. Když do toho zaangažujeme i právníky půjde to jedna radost. Potom Zeman pomohl do funkce „dobrému“ Grossovi.

Mladí laškují s volbou „Karla“ (chráněnce Havla, který schvaloval „humánní“ bombardování Jugoslávie) Odpovídají si mladí na otázku: bude pracovat pro nás nebo pro šlechtu a církev?

Sdělovací prostředky moc neuvádějí jméno Dienstbier. Člověka, který po vzoru svého otce, který oproti Havlovi nepodporoval bombardování Jugoslávie, a proto byl odstraněn, také poškodil svou kariéru. A to tím, že tvrdě odmítl podpořit partu spolupracujících zastupitelů v Praze. Ty, kteří byli příživníky na pražských finančních fondech. Asi není kariérista ale vhodný kandidát, který zasluhuje podporu.

Možná by voliči chtěli mít první presidentku. Ale si ne Albrightovou, doporučovanou Havlem, která má také podíl na Jugoslávii.

Kandidátka Roithová nás léta zastupuje v EU, nemá máslo na hlavě, jako lékařka zná hodnotu života, má přehled o dění v EU a kontakty se zástupci jednotlivých států EU.

A co občané v našem městě? Za několik týdnů se dozvíme, kolik občanů našeho města bylo lhostejnými lenochy, kteří k volbě prezidenta (prezidentky) nešli a následně budou kibicovat. A kolik procent našich voličů se svou volbou stalo škůdci nebo tvořiteli lepšího uspořádání naši společnosti.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.