Město očima nezávislého člověka

A je to oficiální – Yacht Club smlouvu nepodepíše!

12.04.2012 12:18

Jednatel společnosti Yacht Club Pavel Sůva oficiálně radě města oznámil, že smlouvu na pronájem areálu u Probošťáku, tak, jak ji připravili právníci, nepodepíše. Podle mých informací, protože zatím jsem žádný oficiální materiál z rady města neobdržel, se jednalo opravdu o stavby trvalého charakteru, které měly být v areálu postaveny. 

Město však navrhovalo, aby se na stavby použily základy či stavby stávající, tedy v majetku města, aby nedošlo k rozdílným vlastníkům pozemku a staveb. A pravděpodobně právě tato skutečnost se jednateli firmy Yacht Club Pavlovi Sůvovi nelíbila, a proto nájemní smlouvu nepodepsal. 

Včera, tedy ve středu 11. dubna, se měl sejít zástupce druhé firmy v pořadí výběrového řízení, Adrenalinové sporty, s místostarostou Jiřím Nekvasilem, aby projednali eventuelní pronájem areálu této firmě. Jak jednání dopadne, a zda se opravdu smlouva podepíše, budu vědět během několika dní a budu veřejnost informovat. 

Mělo by se jednat o celoroční využívání areálu, ale o podrobných plánech nového eventuelního nájemce, který bude bezpodmínečně muset investovat nemalé prostředky do rekonstrukce trafostanice v areálu a do septiků, seznámím veřejnost po jednání s jednatelem firmy Šíchem. 

Co je však nejvíce zarážející, je laxní přístup města k této nájemní smlouvě. Smlouva s bývalým nájemcem Radkem Kundrátem, který taktéž sliboval velké investice, ale neudělal nic, končila dnem 31.1.2012. Proč rada města nevypsala výběrové řízení na nového nájemce areálu s dostatečným předstihem, známo není. Teď, pomalu v polovině dubna, by už mohl areál nabízet zájemcům například skákací boty, jízdu na vodním skútru a mnoho dalších atrakcí, i když počasí zdaleka není na koupání. 

Tím, že se teprve nyní řeší nájemce a především smlouva, která by byla naprosto korektní k oběma smluvním stranám, se využívání areálu jenom prodloužilo, takže vůbec není jisté, kdy se pro veřejnost otevře. 

A jen jedna malá poznámka nakonec. Jak mi sdělil jednatel firmy Adrenalinové sporty Ších, neměla by veřejnost za koupání, pokud by areál opravdu získala do pronájmu tato firma, platit vůbec nic.

Tak uvidíme. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.