Město očima nezávislého člověka

A máme k dispozici další vypovídající článek

15.10.2014 10:04

Stropnický vyhodil z ministerstva dlouholetou souputnici jeho předchůdce Picka

31. 3. 2014 22:03

Dosavadní ředitelka odboru komunikace a propagace Mira Třebická končí na Ministerstvu obrany. Nahradí ji její dosavadní zástupce a dlouholetý mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Informovalo o tom tiskové oddělení úřadu.

Stropnický vyhodil z ministerstva dlouholetou souputnici jeho předchůdce Picka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek

Reklama

 

„Nic za tím nehledejte. Prostě máme s novým ministrem, Martinem Stropnickým, jiný styl práce. Každý z nás má přeci právo vytvořit si tým, který mu, podle jeho názoru, bude přinášet co nejlepší výsledky," reagovala Třebická.

Stropnický tak pokračuje v obměně svého ministerského týmu. Jeho prvním náměstkem je bývalý voják Jiří Borovec. Dalšími náměstky jsou někdejší zástupce náčelníka generálního štábu Bohuslav Dvořák a bývalý ředitel oddělení na Ministerstvu zahraničních věcí Tomáš Kuchta. Politickým náměstkem za ČSSD se stal Jakub Kulhánek, někdejší poradce ministra zahraničí.

Doprovázela Picka na vzestupu

Třebická je důvěrnou přítelkyní a podle některých spekulací i milenkou exministra Vlastimila Picka, jehož doprovázela během celé jeho politické kariéry. Jejich známost se datuje do období, kdy pracovala v tiskovém odboru prezidentské kanceláře Václava Klause. Picek v téže době vykonával funkci náčelníka vojenské kanceláře na Hradě. Když se v roce 2007 vyhoupl do postu náčelníka generálního štábu, vzal si Třebickou k sobě, a to na post komunikační manažerky.

Kromě Třebické na ministerstvu skončili například Lenka Ptáčková Melicharová, Libor Karásek a Libor Tejnil, dosavadní náměstek Daniel Koštoval se nově stal státním tajemníkem.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.