Město očima nezávislého člověka

A opět Hárovník

10.12.2012 11:15

Řada občanů města, která se živě zajímá o dění ve městě, se podivuje na tím, že téměř při každé investiční akci města se objevuje buď jméno firmy S.I.K. s.r.o. nebo přímo jméno Jan Hárovník. Je to totéž, neboť firma Hárovníkovi patří. Lidé se ptají, a já odpověď též neznám, proč stále jeden člověk, proč stále jedna firma? A to už po řadu let.

Copak by se nenašel nikdo, kdo by totéž provedl stejně dobře, či snad lépe a třeba za méně peněz? Vznikla by tím obchodní soutěž firem, tolik opěvovaná konkurence a skutečné tržní prostředí. Takto si Hárovník může být jist, že zakázku dostane a o penízky z veřejných prostředků nepřijde. A sečteme-li si jen za letošní rok, kolik si od města vydělal, tedy z peněz daňových poplatníků, dojdeme k pořádně vysoké částce. Co by za to dalo mnoho podnikatelů, kteří se denně v této stále se zhoršující ekonomické situaci, pere o přežití!

Rada města opět odsouhlasila podepsání mandátní smlouvy s Janem Hárovníkem, tentokrát na zastupování zadavatele – města, při výběrovém řízení na akci „Stavební úpravy nebytových prostor u panelových domů čp 1498 a 1499 v ulici Lipová – Pražská.“ Tentokrát za výběrové řízení dostane 35 tisíc korun a 20 % DPH.

To by tuto činnost nemohl vykonávat za běžný plat některý z desítek úředníků na radnici? Že by to neuměli jako Jan Hárovník? Pak jsou to špatní úředníci a neměli by na svém místě co dělat. To máme tak přeplněný rozpočet, že na každé běžné výběrové řízení musíme najímat firmu, potažmo téměř vždy jen tu jedinou?

Vyplývá mi z toho jediné, rada města si tuto firmu doslova hýčká a dopřává jí na penězích daňových poplatníků pohodlný život. To se to radě města rozhazují peníze, které nejsou jejich, ale pouze spravuje veřejné prostředky. A jak se o veřejné prostředky rada města stará, to víme všichni.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.