Město očima nezávislého člověka

A STÁLE VOZÍ.

01.08.2014 19:01

Před nějakým časem tyto BN (brandýské-noviny) upozornily na skutečnost, že na pozemcích „Na Panském“ je prováděna nepovolená těžba písku a vytěžený prostor slouží k aplikaci zavážky. Všechny určené složky státu, jak se ukázalo, jsou vůči této činnost imunní.  Lidsky pochopitelné, lhostejnost = pohodlí. A tak tato činnost probíhá dále. Od rána do odpoledních hodin se v této akci vystřídá několik desítek aut. A to den co den.

 

Jeden z občanů, povoláním řidič, nyní v důchodu se pozastavil nad způsobem této dopravy. Jeho vyjádření – když dříve firma prováděla delší dobu takovouto akci, musela si vybudovat provizorní cestu z panelů. A to pokud možno na okraji obce. Ale to bylo před „revolucí“.

Že mohou nákladní auta naplněna pískem poškodit třeba kanalizaci, protože některá komunikace není stavěna na těžkou dopravu firmě Stavokomplet nevadí. Oni jsou správci sítě, takže si případně vydělají i na opravě kanalizace.

 

Dění kolem pozemků „Na Panském“ od samého počátku „Zapáchá“!  A to včetně oklamání bratrů Daškových. (Je málo pochopitelné, že v současnosti pan Josef Dašek podporuje ty, kteří akci podpořili. Proč?)  V době , kdy jsem byl zastupitelem, jsem zastupitelstvo seznámil s tím, o kolik milionů město přišlo. Pan starosta mi odpověděl, že špatně počítám.

 

Ale zapomněl říci, jak počítá on. Jak je rozhodnutí výhodné pro město. Proč tak neučinil? Jako člen ODS věděl asi proč. Odpovídalo to politice ODS.  Nebo snad již věděl, že čísla prodělku budou ještě vyšší? A to díky, v současné době probíhající činnosti. Následně se svými souputníky odsouhlasili i převzetí nákladů od developera na bedra města. A to na nedozírnou dobu!!  Špatné pro město je, že to jsou nevratná rozhodnutí.  Při takovýchto rozhodnutích přichází otázka: zvedají ruku z totálního nepochopení výsledku, lhostejnosti ke spoluobčanům nebo zainteresovanosti??

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.