Město očima nezávislého člověka

Aprílový žert Městských listů byl cynickým výsměchem

02.04.2014 11:52

Aprílem vyvádějí novináři čtenáře po dlouhá léta. Ti zkušení to umějí. Buď je aprílová zpráva tak nesmyslná, směšná a pitoreskní, že každý pozná aprílové hrátky,  anebo seriózní média podobné zprávy uvedou jako hodnověrnou informaci, ale v domicilii uvedou například jako autora zprávy Agenturu April. A je to v pořádku. Každý to pochopí.

Pokud však uvedou podobný aprílový žert oficiální stránky města, hned vedle dalších seriózních a vážných informací, třeba o odstávkách vody pro obyvatele, aniž by aprílovou zprávu jakkoliv žertovně uvedly, nejedná se o nic jiného nežli o cynismus a výsměch všem občanům města, kteří se na oficiální městské stránky podívají, hledajíce vážné a důležité informace.

Navíc, když pro mnoho lidí ve městě je tato rada města nepřijatelná a občanům v mnoha případech škodí, například kauzy Kaufland a pískovna, takže by si její odstoupení skutečně přáli. Umíte si představit, že by například Česká televize v hlavních zprávách 1. dubna uvedla, že abdikoval prezident? A to jako vážnou informaci, aniž by ji posléze neprohlásila jako aprílový žert? Totéž se stalo na stránkách města. Bez jakékoliv další informace, vysvětlení, od rána nechal odpovědný a radnicí placený, tím pádem občanstvem placený, pracovník tuto zprávu viset v rubrice aktuality města. Odstraněna byla, opět beze slůvka vysvětlení, až kolem čtvrté hodiny odpolední.

Za tento výsměch občanům města, by tento pracovník už neměl mít právo zasahovat do stránek města, vždyť se možná jednalo dokonce o poplašnou zprávu. Množství mailů reagujících jak na tento stupidní žert, ale i na následující článek v Brandýských novinách, jasně svědčí o tom, že dopoledne čtenáři brali tuto informaci zpočátku jako seriózní zprávu. A už jenom proto by toto vedení města mělo být náležitě oceněno v komunálních volbách.

Jeden z množství mailů, došlých na mou adresu, psal doslova, a to bylo dopoledne: „Domnívám se, že se jedná o aprílovou informaci, protože tato rada města a vedení města se svých funkcí drží jako klíště a že by sama odstoupila a naplnila tak přání mnoha lidí ve městě, vůbec nepřipadá v úvahu.“

O tom, že zavádějící a lživá informace byla skutečně zveřejněna na oficiálních stránkách města, nedosvědčují jenom lidé, kteří ji četli, ale i stažené stránky města pod článkem.

Vladimír Kapal

 

Kliknutím na obrázek se načte jeho plná velikost

  

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.