Město očima nezávislého člověka

Ať je ten nový rok lepší než ten starý!

01.01.2014 16:43

Třináctka bývá označována jako nešťastné číslo. Možná na tom něco je, protože uplynulý rok, s třináctkou, příliš šťastný pro většinu lidí nebyl. A proto doufám, že když onu nešťastnou třináctku vystřídala čtrnáctka v letopočtu, mohl by tento rok být poněkud lepším. Doufám v to, ale ruku do ohně bych za to nedal.

Je sice pravdou, že se český národ konečně zbavil žáby na prameni našich peněženek, mám na mysli samozřejmě Kalouska, ale jeho okrádající roli českých domácností zastoupili čtyři zločinci z vedení ČSOB, kteří zvedli ruku, na rozdíl od tří slušných, pro devalvaci koruny, čímž i oni okradli český národ. Podle mnohých ekonomů byla devalvace naprosto zbytečná. Její následky si poneseme po celý rok tím, že se nám opět zdraží vše, od potravin pro pohonné hmoty.

Vloni si český národ poprvé v historii přímo zvolil svého prezidenta. I přes masivní kampaň pro Schwarzenberga, český lid prokázal, že ještě neztratil pud sebezáchovy a zvolil do svého čela roduvěrného Čecha a nikoliv přivandrovalce s kolikakerým občanstvím, který naší zemi programově a usilovně škodil, škodí a škodit bude, dokud ho naprosto nevypráskáme od koryta.

Padla i nejvíce nenáviděná vláda v historii zemí českých. A jako obvykle to nebylo na popud odpovědných politiků, ale ženské. V tomto případě Nagyové, pozdější paní Nečasové. A náš přímo zvolený prezident jmenoval prý vládu odborníků. Jenomže tito „prezidentští odborníci“ řádili naprosto stejně jako ministři vlády předešlé, stejně jako oni rozdávali stovky milionů na odměnách, vyhazovali nepohodlné úředníky a nahrazovali je svými nohsledy, i oni jako smyslu zbavení nakupovali stovky a stovky aut, zkrátka, jako před nimi ti političtí amatéři, i oni hlásali vodu a chlemtali a dosud ještě chlemtají víno.

A volby? Český národ je zřejmě nepoučitelný. Po naprostém selhání pravice, namísto obvyklého způsobu volby v ostatních státech, sousední Slovensko nevyjímaje, Češi opět naletěli politické firmě. Po prozření s předešlou firmou na státní peníze a moc, Věcmi veřejnými, naprosto stejným způsobem naletěli slovenskému miliardáři krmícího právě ty voliče, kteří jej volili, těmi nejhoršími svinstvy, které se ještě dají pozřít. Ano, jedná se o Babiše a jeho ANO. Jeho snaha je tak průzračná, že se nestačím divit, kolik lidí mu na jeho československé, husákovské, řeči naletělo. Vůbec, ani v nejmenším, mu nejde o stát, o národ, a jak by také mohlo, vždyť je to Slovák, jde mu jen a jen o moc, absolutní moc a samozřejmě o ještě více prachů.

Bude to on, kdo bude určovat směřování politiky a nikoliv Sobotka, pokud se skutečně stane premiérem. Bude se naprosto stejně opakovat scénář minulých tří let, tehdy skákal po celou dobu Nečas, jak Kalousek pískal, teď bude Sobotka skákat podle pískání Babiše. A dopadne, a to je má prognóza, naprosto stejně. Jak bude Babiš v preferencích ohloupených lidí stoupat, budou stoupat i jeho požadavky, až nakonec nechá Sobotku padnout s nadějí, že v předčasných volbách zvítězí stylem Berlusconiho, tedy naprosto jasně a bude si vládnout sám a po svém.  To už se potom u nás nebude dát žít.

Sobotka vyhrál, ale i nevyhrál volby. Získal méně než posledně a nezbývá mu nic jiného než spoléhat na koaličního partnera. A vybral si, vedle ANO, kdy mu nic jiného nezbývalo, tu vůbec nejhorší variantu – lidovce. Od počátku svého vzniku totiž vždy svým partnerům jenom házeli klacky pod nohy a slabý, velmi slabý Sobotka nedokázal ani bouchnout do stolu a říci, tak to tedy ne, pánové, zemědělství si ponecháme my, ať se vám to líbí či ne. Lidovcům tak dal v plen svůj největší a hlavní volební tahák, církevní restituce, i když to žádné restituce nejsou, ale jedná se o dar státu a okradení jeho občanů, kteří to vše zaplatí. Takže se pod taktovkou lidovců bude v loupeži století vesele pokračovat dál a Sobotka tím podvedl i ty, kteří jej volili. V dalších předčasných volbách, a obávám se, že budou do roka a do dne, mu to voliči setsakramentsky spočítají.

V tomto roce budeme mít opět dvoje, pokud nebudou předčasné parlamentní, volby. Do evropského parlamentu, a ty považuji za naprosto nepodstatné, neboť ať se tam dostane kdokoliv, bude to jen o jeho penězích a o ničem jiném, neboť o osudu Evropy nerozhodují europoslanci, ale nikým nevolená komise. 

Svůj názor na EU jsem od samotného počátku nezměnil, Jsem tvrdě proti EU. Je to stejné svinstvo, jakým bylo kdysi RVHP. Navíc nám již nyní komisaři nařizují, co smíme a co nikoliv a stále více se celá slavná EU mění na naprosto nejhorší totalitní zřízení, jaké kdy potkalo Evropu. Doufám však, že v létě Angličané dají EU vale, což by mohlo způsobit dominový efekt a celá EU by se mohla rozpadnout a změnit se na to, co měla být od samotného počátku, na svazek samostatných suverénních států se společným bezcelným obchodem a volným pohybem osob. Nic míň, nic víc. Takže se opět voleb do EU nezúčastním. Jsem zásadně proti EU, nikdy jsem nikoho nevolil a také nebudu.

Nakonec nás budou čekat volby komunální, ale ty si nechám na samostatný článek.

I přes všechno, co jsem zde uvedl, přeji všem čtenářům Brandýských novin, ale i všem slušným a poctivým lidem v této republice, ale vlastně i na celém světě, aby se jim tento rok vydařil o něco, alespoň o málo, lépe, nežli ten rok s onou nešťastnou třináctkou. Snad to vyjde.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.