Město očima nezávislého člověka

Bolestavští dobrovolní hasiči dominovali v požárním útoku .

06.06.2014 12:15

V areálu na Probošťáku  se 17. května 2014 uskutečnil  16. ročník soutěže v požárním sportu, který pořádá SDH Stará Boleslav pod záštitou starosty města Brandýs n. Labem - Stará Boleslav Ing. Ondřeje Přenosila. Soutěž zahájil starosta sboru Jaroslav Ších a ředitel územního oboru Mladá Boleslav Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje        plk. Ing. Jan Hadrbolec.

Soutěžilo se v disciplíně požární útok s místní úpravou pravidel, kdy ploché hadice měla soutěžní družstva na startovní čáře.  V kategorii  muži ( bez rozdílu věku ) bylo na startu celkem 10 družstev, ženských družstev ( bez rozdílu věku ) bylo 7,  mladší žáků  6 družstev a starších 3. Klání se zúčastnilo celkem 10 hasičských sborů z okolí, nově se soutěže zúčastnily sbory ze Dřevčic, Dřís a Skorkova.

V kategorii mužů se na 1. místě umístil domácí SDH Stará Boleslav ( lepší čas pokusu 40,66 s ),  na 2. místě  družstvo Dřísy (43,75) a  na 3. místě Brandýs nad Labem A (44,85). Pod pomyslnými stupni vítězů na 4. místě skončilo druhé družstvo domácí Stará Boleslav B (47,51),  na 5. místě Brandýs nad Labem B (50,70), 6. místo obsadila Podolanka ( 55,06 ),  7. místo pak Veleň (55,13),  8. místo Šestajovice (58,44), 9. místo Zápy ( 62,73 ) a 10. místo Dřevčice 74,62 s.

V kategorii žen zvítězily domácí ženy Stará Boleslav s časem 44,06 s,  2. místo obsadil Brázdim (45,19), 3. místo Brandýs nad Labem (45,56),  4.  místo  Šestajovice (53,75),  5. místo Dřísy A (58,85), 6. místo Dřísy B (65,50) a 7. místo Podolanka 66,29.

V kategorii mladší žáci zvítězil SDH Skorkov s časem 36,12 s,  2. místo obsadila domácí Stará Boleslav (37,90), 3. místo Dřísy B (40,94), 4. místo SDH Brandýs nad Labem (50,22), 5. místo Dřísy A (54,28)  6. místo  Veleň (58,56).

V kategorii starší žáci zvítězil domácí SDH Stará Boleslav s časem 37,94 s,  2. místo obsadil Brandýs nad Labem (48,62) a 3. místo Dřísy (82,13).

Hodnotné ceny byly předány za účasti  starosty města Ing. Ondřeje Přenosila, starosty OSH Praha-východ Oldřicha Laciny.

Současně s pohárovou soutěží probíhal i 8. ročník soutěže okrsku č. 7 Okresního sdružení hasičů Praha-východ.  Vítězem v mužské i ženské kategorii se stal domácí SDH Stará Boleslav, kteří si tím opětovně zajistili účast na okresní soutěž, která letos proběhla 31. 5. na  atletickém stadionu v Houštce ( muži i ženy zde obsadili 5. místa ). Ceny předával starosta Okresního sdružení hasičů Praha-východ Oldřich Lacina, starosta krsku  Antonín Loužil        a velitel okrsku Milan Vaněk.

Všech 26 soutěžních družstev obdrželo hodnotné cen. Muži SDH Stará Boleslav s nejlepším dosaženým časem soutěže v kategorii dospělých převzali od starosty města  putovní pohár a obhájili tak loňské vítězství, které bylo v historii pohárové soutěže premiérové.

Je nutno poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu soutěže samé, které   provázelo nevlídné, deštivé počasí.  Nejvíce je nutné poděkovat všem členům soutěžících družstev, všem funkcionářům a hostům s konstatováním, že díky jim, rozhodčím, vstřícnosti města a organizačním pracovníkům se 16. ročník soutěže vydařil.

Blahopřejeme vítězům a 20. sobotu v roce 2015,  tentokráte 18. května opět nashledanou v areálu Probošťských jezer ve Staré Boleslavi při konání 17. ročníku soutěže v požárním útoku O Staroboleslavský putovní pohár. Mimo soutěžních družstev je zvána i veřejnost !