Město očima nezávislého člověka

Brandýská nemocnice omezuje svou činnost

21.11.2012 13:16

Dnem 20. listopadu byla brandýská nemocnice nucena omezit svou činnost. Důvodem jsou zřejmě neproplacené faktury VZP a nemožnost zaplatit personál a další nutné výdaje.

„Dne 5. prosince bude probíhat v Senátu veřejné slyšení na zachování brandýské nemocnice. O další vývoji situace kolem nemocnice budeme opět informovat. Doporučuji pacientům, aby si nejdříve do nemocnice zavolali, než se tam vydají, aby se ujistili, že jim bude moci být lékařská péče poskytnuta. Podle spádovosti je nejbližší nemocnicí pražská Bulovka a nemocnice v Kosmonosích,“ sdělil poslanec Stanislav Huml, který o zachování nemocnice v plném rozsahu služeb usiluje.

Jak je vidět, snaha TOP 09 a především jejího ministra zdravotnictví Leoše Hegera o zničení sítě zdravotnických zařízení, a tím ke znemožnění dostupnosti zdravotnické péče, se začíná projevovat. Nejedná se ani tolik o ušetření prostředků vybraných od občanů formou zdravotní daně, ale opět jen o zisk.

Cílem tohoto ministra – hrobaře českého zdravotnictví, je uzavření mnoha někdejších okresních nemocnic a soustředění zdravotní péči do několika velkých klinik, kde by ovšem vládlo spřátelené vedení. Z těchto opatření zcela zřetelně vyplývá, že se jedná o plíživou privatizaci naší největší a státní pojišťovny VZP a nastolení amerického modelu financování zdravotnictví, o co již usiloval někdejší ministr Julínek.

Rozdíly ve financování nemocnic jsou zřetelné již dnes, soukromá zdravotní pojišťovna podnikatele Chrenka hradí nemocnicím o 25 % menší úhrady za výkony nežli státní VZP. Snaha především TOP 09, ale i ODS soustředit co největší peníze do několika rukou je zřejmá.

Pokud by se jejich snaha podařila, pak o způsobu léčení pacientů nebudou rozhodovat lékaři, ale všemocní manažeři soukromých pojišťoven. Ti by určovali, kdo má právo na léčbu a kdo má právo zemřít. A jen ti, kdož by si mohli vše zaplatit, by měli odpovídající způsob léčby. Právě takhle to  funguje v USA a prezident Obama to chce změnit.

Hegerovi a spol. jde jenom o peníze. A zdraví obyvatel republiky? Na těch přece představitelům obou stran nikdy nezáleželo!

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.