Město očima nezávislého člověka

Brandýské gymnázium oslaví 100 let trvání

30.05.2013 14:06

Gymnázium J. S. Machara dne 21.9.2013 oslaví sté výročí od svého vzniku. Ředitelka gymnázia proto požádala dne 30.4 radu města o zvážení podpory oslav tohoto významného výročí.

Gymnázium vzniklo jako městské školní zařízení, a po celou dlouhou řadu desetiletí také městským bylo. V rámci současné, někdy až prapodivné legislativy, však nyní patří do kompetence úřadu Středočeského kraje, ale veřejností je neustále vnímáno jako velice důležitý prvek města.

V lavicích brandýského gymnázia sedávalo a studovalo mnoho významných občanů města, jejichž věhlas a úcta mnohdy překročila nejen rámec města, okolí, okresu či republiky, ale celé Evropy. Odbor kultury a cestovního ruchu proto radě města navrhl, aby město věnovalo při příležitosti stého výročí, gymnáziu prapor a tím ocenilo jeho přínos k rozvoji kultury a vzdělanosti, stejně jako trvalou podporu této školy.

Rada města s návrhem souhlasila a vyjádřila zároveň uznání Gymnáziu J. S. Machara jako významnému středisku vzdělávání nejen městské mládeže, ale mládeže ze širokého okolí.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.