Město očima nezávislého člověka

Brandýské noviny se čtou i Jihoafrické republice.

24.12.2012 12:25

Přišla mi včera zpráva. Pisatel, podepsaný pouze iniciálami J B reagoval na článek o barmských uprchlících, které naše město přijalo a o nichž se domnívám, že se jedná o uprchlíky ekonomické.

J B psal: „Vážený pane Kapale. Naprosto s vámi souhlasím, co se týče ekonomických uprchlíků. Toto se ovšem děje po celém světě i tady v JAR. Pokračujte v dobré práci.“

Nedalo mi to, protože mi zpráva přišla SMS. Zkontroloval jsem si předvolbu a opravdu SMS byla odeslána z Jihoafrické republiky. Neváhal jsem a napsal zpět dotaz, jak se k Brandýským novinám pisatel J B dostal a proč je čte.

Odpověděl okamžitě: Pane Kapale, žiji v JAR již od roku 1969. V Brandýse jsem žil v letech 1949 až 1969, takže se o místní dění intenzivně zajímám. Jsem narozen v roce 1945. Hezké Vánoce a vše nejlepší v roce 2013 a mnoho úspěchů ve vaší práci. J B.

Nevím, kde pisatel a čtenář Brandýských novin sehnal mé telefonní číslo, asi od někoho blízkého z města, ale zájem dlouholetého obyvatele země na druhém konci světa mne velmi potěšil.

A nebylo to jediné vzdálené místo, kde se na internetu čtou mé noviny, již před časem mi přišel povzbuzující mail z Austrálie. I odtamtud mi napsal rodák ze Staré Boleslavi a děkoval, že si díky Brandýským novinám může přečíst vše, co se v jeho někdejším rodišti děje. I tento čtenář byl narozen těsně po válce a v mailu mi dodal, že doporučil webovou adresu novin i dalším lidem ze Sydney, kteří pocházejí z okolí našeho města.

Takže, vážení přátelé, čtenáři z druhého konce světa, mohu vám slíbit, že i v příštím roce budu popisovat vše, co se u nás ve městě, ve městě, které bylo kdysi i vaše, stále děje. Jen bych chtěl přinášet více dobrých zpráv. Snad v tom příštím roce, kdy vstupujeme do dalšího cyklu mayského kalendáře, bude lépe, aspoň to o novém cyklu mayské legendy tvrdily.

Snad budou mít pravdu.

I vám, přátelé z daleka, přeji krásné Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v tom prvním roce nového světového cyklu, který by měl trvat celých dvacet šest tisíc let.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.