Město očima nezávislého člověka

Brouk Pytlík Bendl vzal svůj návrh zpět

17.04.2013 11:42

V přehršli špatných zpráv z dílny této zločinecké vlády okrádající a dehonestující tento národ se objevila jedna, ze které spadl velký balvan ze srdcí všech lidí. Po odporu majitelů bytových činžovních domů, majitelů rodinných domků a celé veřejnosti, vzal ministr Bendl zpět svůj návrh, aby případné opravy vodovodních přípojek, a to i pod veřejnými prostranstvími, plně platili ti, ke kterým přípojky vedou.

Pokud by totiž tento návrh prošel, znamenalo by to, že lidé, kteří si museli přípojky vodovodu ke svým domům zaplatit, by museli platit případné havárie a opravy přípojek od hlavních řadů. A nejen to, obcím a městům by museli zaplatit i obnovu rozkopaných ulic, chodníků včetně položení nových povrchů. Jednalo by se i o několik desítek tisíc korun.

Cena za vodu je u nás až nemravně vysoká, v některých médiích se dokonce objevilo, že ji máme nejvyšší v celé  Evropě. Od roku 89 se totiž cena za vodu a samozřejmě i za odkanalizování zvedla více nežli stonásobně. A kam plynou zisky? Tak jako ve všem, do zahraničí.

Však se při veřejné diskuzi o tomto likvidačním návrhu zákona pro obyčejné lidi nechala slyšet firma provozující vodovody, že by ani při platnosti tohoto zákona v žádném případě neuvažovala o snížení ceny vodného. Prý by se jednalo, v rozpočítání všem uživatelům, tedy většiny lidí, jen o halířové položky. Jak by ne, vždyť dnes vydělávají na nás všech za vodu zahraniční firmy miliardy.

Proti nemravně a opakovaně zvyšujícímu se vodnému a stočnému protestuji každoročně a každý rok naprosto zbytečně. Naše slavná koalice, a to kupodivu za pomoci zastupitelek za KSČM, si zdražení vody a kanalizace vždy prosadí. Jen aby město  a firma spravující  vodovod a kanalizaci nepřišla o zaručené zisky.

Ministr zemědělství Bendl, původním povoláním hasič, je tudíž další z řady současných ministrů – brouků Pytlíků. Nezáleží, zdali té či oné záležitosti rozumí, hlavní je příslušnost k té správné straně. Nejdříve byl hejtmanem a za jeho hospodaření na kraji  se děly podobné záležitosti jako u hejtmana Ratha. Jenomže on, na rozdíl od Ratha, stíhán nebyl. Zato se stal ministrem dopravy.

A nyní je ministrem zemědělství. Zajímalo by mě, jestli vůbec někdy něco pěstoval či choval, jestli vůbec o tomto rezortu něco ví a zná. Asi ne. Zato  okamžitě po svém nástupu do funkce začal dělat kroky k privatizaci budějovického Budvaru. Privatizací se rozumí rozkradení.

Návrh na hrazení oprav vodovodních přípojek lidmi byl dalším z těch zákonů, které současná koalice a vláda prosazuje za jediným účelem, získat co nejvíc peněz od lidí, kteří už pomalu žádné peníze nemají, tedy alespoň většina těch slušných. Naštěstí se další zločinný zákon zatím projednávat nebude. Zatím! 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.