Město očima nezávislého člověka

Bude nová rada města pokračovat ve stejném stylu?

20.10.2014 17:09

Rada města, končící rada města, dne 8. 10. 2014, tedy ve stejný den, kdy se konalo zasedání radních a pouhé dva dny před konáním komunálních voleb, rozhodla o nákupu dalšího osobního vozidla. Tentokrát jde o vůz Škoda Yeti pro OSPOD, což je oddělení odboru sociálních věcí sociálně právní ochrana dětí. Ve dni konání zasedání rady města se též sešla hodnotící komise ve složení: Jana Chvojková, Jan Horčík a Jana Nosková, která z došlých nabídek vyhodnotila jako nejlepšího dodavatele nového vozidla společnost Auto Branka s.r.o. z Prahy 4.

Komise tuto společnost radě města doporučila, a ta rozhodla o sepsání a podepsání kupní smlouvy. Zápis z jednání rady města se ani jediným slovem nezmiňoval o ceně tohoto vozidla, což je pro tuto radu města příznačné. Ani v závěru svého působení tato rada nepřekročila svůj stín, anebo právě proto, že končí, cenu za vozidlo před veřejností opět utajila.

Ze zápisu z jednání rady města vyplývají dva fakty. Za prvé, že tato rada města v závěru své kariéry utrácí peníze města, jak na běžícím pásu a druhým faktem je, že již naprosto odhodila, byť jen zdání demokratického chování, čímž naprosto dokázala to, co opozice tvrdila po celou dobu její působnosti, a tím bylo naprosté pohrdání občanem města.

Lze jen doufat, že nová rada města, která vzejde z koaličních dohod a bude odhlasována koalicí při ustanovujícím zasedání zastupitelstva a vzešlá z vůle voličů, se k podobným praktikám nebude uchylovat. Ovšem, to prokáže pouze čas a budoucnost.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.