Město očima nezávislého člověka

Bude se stavět další nové veřejné osvětlení

23.10.2013 11:06

Odbor územního rozvoje a památkové péče navrhl radě města vyhlásit poptávkové řízení na veřejnou zakázku malého rozsahu „Veřejné osvětlení – Ivana Olbrachta“. Navrhovaná výstavba nového veřejného osvětlení řeší dlouhodobě špatné osvětlení komunikace Ivana Olbrachta od Komenského náměstí po ulici Na Celné.

Za výstavbu nového veřejného osvětlení je předběžně stanovená cena ve výši 900 tisíc korun bez DPH. Rada města se usnesla, že obešle vybrané firmy ze svého neveřejného seznamu firem a pro vyhodnocení nabídek jmenovala i hodnotící komisi ve složení: Pavel Havlíček, Jiří Polák a Ladislav Antončík. Zároveň jmenovala i náhradníky.

V posledních letech stálo veřejné osvětlení již mnoho milionů korun a při schvalování rozpočtů města v tomto volebním období se někteří zastupitelé nad výší úhrad pozastavovali. Připadalo jim, že se někdy opakují stejné akce a platí se dvakrát. Starosta města však vždy pochybnosti zastupitelů vyvrátil a úhrady, a byly opravdu vysoké, obhájil. I z důvodu vysokých cen na veřejné osvětlení jsem rozpočet města nepodpořil a hlasoval proti němu, a to osvětlení bylo pouze jeden z několika důvodů, proč opozice rozpočet neschválila. Koaliční většině však pochybnosti opozice nikdy příliš nezajímaly a pokaždé rozpočet svou dvanáctičlennou většinou schválila.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.