Město očima nezávislého člověka

Bude se v našem městě opakovat H - systém?

04.05.2014 17:01

Za novým sídelním útvarem na Mělnické ulici, jehož obyvatelé mají problémy s plánovaným otevřením pískovny a následné zavážky přímo naproti svým novým domům, jsou další parcely určené k pokračující zástavbě rodinnými domy v této lokalitě. Na místech, kde po celá desetiletí rostly zemědělské plodiny, by mělo vyrůst další sídlo.

Následující fakta jsou čerpány z otevřených veřejných zdrojů. Společnost Kega Investment a.s. vlastní pozemky, které byly s největší pravděpodobností vráceny v restitucích a jejich noví majitelé je společnosti prodali, neměli totiž zájem o pěstební ani jinou zemědělskou činnost, šlo jim, jako u většiny restituentů, pouze o okamžitý zisk. A právě tam by měly vzniknout nové rodinné domy podle projektu Obytná skupina Stará Boleslav - Mělnické předměstí.

Měly, ale zatím nevzniká vůbec nic. O tom, jak společnost, vlastnící mimo jiné i bytový objekt na Kralupské ulici, na jehož prodeji pozemku vydělal někdejší starosta a současný radní Daniel Procházka miliony přes svého bratra, postupuje a komunikuje s klienty, kteří si již koupili parcely na uvedeném místě, vypovídá zveřejněný názor jednoho z klientů, Romana Gottwalda.

Píše 17. 4. 2014 toto, a jeho příspěvek na stránkách firmy zveřejňuji v plném znění: "Můj názor na firmu Kega Investment je bohužel naprosto negativní. Před rokem jsem si od této firmy koupil pozemek na okraji Staré Boleslavi. Na pozemku se mělo již dávno stavět, ale developer protahuje stavbu a jsou s ním neustálé problémy. Pokud bych měl možnost znovu se rozhodnout pro spolupráci s touto firmou, tak už bych toto opravdu špatné rozhodnutí nikdy neopakoval a od této firmy bych se držel hodně daleko. Na vše mě měla upozornit již skutečnost, že na firmu vlastně neexistuje žádný pořádný kontakt a není s kým, po koupi pozemku, jednat. Počet osob, které naletěly při koupi popzemků v této lokalitě začíná narůstat, a tím pádem se ukazuje, o jakou společnost se jedná."

Tím, že společnost prododává pozemky, ale dále se s nimi nic neděje, ale i fakt, že je vlastně, dle názoru pisatele, prakticky nedostupná, hrozí reálné nebezpečí, že by se mohlo jednat o stejný případ, jako u nechvalně známého H - systému. I u něho lidé zaplatili, a ve valné většině se jednalo o jejich celoživotní úspory, ale bytů se nikdy nedočkali. Klausovou lednovou amnestií se zloději a podvodníci z H - systému prakticky stali nepostižitelnými a lidé se tak svých peněz zřejmě již nikdy nedočkají. U pozemků na Mělnické ulici, by se tento případ mohl klidně opakovat.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.