Město očima nezávislého člověka

BUDE SMUTNO?

22.01.2013 11:22

Je třeba si položit otázku. Byli Komenský, Hus, TGM, parašutisté, Beneš, Palach, Zajíc dobrými Čechy?  Asi ano. A to skvělými, příkladnými a uvažujícími. Pracovali a obětovali se pro nádherné, lidské ideály. Pro národ, to je pro nás. Jsme toho hodni?

Lze doporučit mladé generaci a těm jejichž jediným zájmem jsou velké peníze aby se podívali do historie.

Je smutné, že tato vláda nepracuje pro národ ale pro své zájmy. Je smutné, že nikdo z vlády neprotestoval proti Klausově amnestii a Nečasově podpoře poškozující tisíce lidí a podporující gaunery. Ne, aby následoval Palacha, ale aby svým odstoupením z vlády demonstroval svůj nesouhlas a postoj. Příkladem mohl být pan Schwarzenberg, když chce být našim prezidentem. (stejné platí pro poslance ODS a TOP 09, kteří vládu podpořili. Inu korýtka)

Ale on by raději poslal Beneše před soud do Haagu. Že by nevěděl, že jednání sudeťáků napomohlo 2. světové válce? Neví, že češi  byly ze Sudet vyhnáni?   Jak by řešil kritický stav vztahů po skončení války? Čeští vyhnanci asi hned nezapomněli na hajlování a vyřvávání hesel svými sousedy. Hlásání kolektivní viny je špatné. (mnozí antifašisté v republice zůstali).

Ale jaké bylo možné rychlé řešení. Úvahou je, zda by se odsunutí chtěli po roce 1948-50 vrátit a opustit Německo. Asi ne. To ale neomlouvá hlásání kolektivní viny.

 Zdá se, že zvláště mladí zase jdou cestou kolektivní viny,  a to za velkého zájmu sdělovacích prostředků. Demonstrují proti komunistům, řádně zvoleným, kteří jsou v zastupitelstvech měst.  Možná ale půjdou volit pana Schwarzenberga.

Mnozí z kulturní oblasti, dík svým příjmům, nemají ponětí jak pracuje a žije běžný člověk, který nemá ani průměrný plat. Což je více jak 60% národa. Asi touží po člověku své kasty – knížeti.

Nízká kasta možná odmítne podporovatele vlády, amnestie, církevních restitucí, odmítače zákona o přiznání nabytí majetku a dalších. Ale to se musí rozhodnout. Nejít k volbě je ohromná chyba!!

Může nám potom být moc smutno!

Poznámka: volební lístky dostanete ve volební místnosti.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.