Město očima nezávislého člověka

Bude veřejné jednání o směně pozemků pro Kaufland.

23.11.2012 12:56

Všichni zastupitelé města obdrželi od starosty města Ondřeje Přenosila e-mail v tomto znění:

„Vážené kolegyně a kolegové,

V pondělí 26. listopadu od 18 hodin se bude konat na brandýském zámku v divadelním sále setkání zástupců bytových družstev a společenství vlastníků jednotek bytových domů v okolí bývalého zahradnictví pod nemocnicí, kde bude představena žádost firmy Guinn Invest o směnu pozemků s Městem.

Vaše účast na tomto setkání je vítána.

Ing. Ondřej Přenosil

Starosta města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Z textu dopisu nevyplývá, zda na toto jednání byli pozváni i lidé z bytového domu na Zápské a zahrádkáři, kterých se směna pozemků též životně týká. Pokud by toto pozvání neobdrželi, žádám ty ze zahrádkářů a obyvatelů bytového domu, kteří si tyto řádky přečtou, aby tuto informaci o jednání ohledně směny pozemků, sdělili všem, kterých se to týká, aby i oni mohli být přítomni a říci zastupitelům a veřejnosti svá stanoviska.

Znova, a již po několikáté opakuji, že své stanovisko k problému Kaufland jsem nezměnil a zastávám neustále stanovisko stejné. Pokud Kaufland, tak na jejich pozemcích a za předpokladu všeho, co zástupci firmy Guinn Invest  slibovali. Pokud na toto řešení město nepřistoupí, nechť Kaufland v Brandýse není.

Tam je totiž již řetězců dost, na rozdíl od Staré Boleslavi, kde kromě Normy, není žádný. Navíc, pokud se Kaufland postavil na pozemcích poblíž sjezdu z dálnice ve Staré Boleslavi, jeho služeb a nabídky zboží by využívali i obyvatelé přilehlých vesnic, ať už Hlavence, obou Hlaven, Skorkova, Sojovic, ale i dalších vesnic ze směru na Mělník.

Jak jsem si již před časem zjišťoval, lidé z těchto vesnic jezdí nakupovat do řetězců buď do Brandýsa nebo do Benátek, potažmo do Mladé Boleslavi a Obchodní centrum tohoto typu ve Staré Boleslavi by velmi přivítali.

Takže, budu hlasovat pro umístění Kauflandu na jeho pozemku, budu hlasovat pro směnu pozemků za pozemky ve Staré Boleslavi, ale nebudu hlasovat pro směnu pozemků za pozemky na Zápské.

Toto je mé neměnné stanovisko od samotného počátku kauzy Kaufland. Navíc bych pro výstavbu Kauflandu na jeho pozemcích hlasoval i proto, že neustále tvrdím, že sliby se mají plnit. A to včetně těch ústních, o kterých nemusí existovat zápis. Neustále se totiž domnívám, že dané slovo se má držet bez ohledu na to, zdali je pouze ústní nebo písemné.

Vladimír Kapal   

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.