Město očima nezávislého člověka

Budeme platit výlet i rodinným příslušníkům

04.06.2013 12:34

Rada města souhlasila se zahraniční služební cestou ve dnech 7.6. až 9.6. do maďarského partnerského města Gödöllö. Rada města delegovala, jako svého reprezentanta, místostarostu Jiřího Nekvasila a zastupitelku Evu Moravcovou (oba TOP 09).

Všech šest přítomných radních odhlasovalo i úhradu nákladů pro oba jmenované z městské kasy, což je pochopitelné. Zároveň však rada města odhlasovala, že se uhradí náklady i pro doprovody obou městských vyslanců, a to znamená, že budeme z našich daní platit výlet i členům rodin obou zástupců města. Je všeobecně známo, že tato praxe je v našem městě zažitá po dlouhou dobu, ale správná není, zvláště, uvědomíme-li si, jak na tom město s penězi je.

Na služební cestu, do daleko lukrativnější destinace, konkrétně do anglického Sheffieldu, vyslala rada města již před časem další dva zástupce města. V tomto případě se jednalo o vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví J. Horčíka a vedoucí odboru majetku města V. Fišerovou. Oba měli do Anglie odjet již v květnu, ale protože se termín setkání na projektu Share změnil, odsouhlasila rada města tuto služební cestu oběma jmenovaným na červen. Konkrétně od 12.6. do 14.6.

Tento projekt se týká řešení problémů přesídlování uprchlíků a začlenění do místní komunity. V tomto případě město cesta nebude stát nic, neboť bude hrazena z pořadatelské země. Jinou otázkou však zůstává, zdali se mají uprchlíci skutečně řešit, protože se ve valné většině nejedná o politické, ale ekonomické uprchlíky. Jdou zkrátka za lepším. A v případě uprchlíků muslimského vyznání bychom si u nás mohli zadělat na stejný problém, se kterým se nyní potýká Švédsko, Německo a další země v Evropě.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.