Město očima nezávislého člověka

Budou se udělovat Svatováclavské plakety

06.09.2013 11:58

Národní svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi se bude i letos konat dne 28. září na svátek Václava, jako každoročně.

Rada města toto datum schválila a zároveň schválila i celý doprovodné programy, které se na pouť vždy nabalují. Znamená to, že Stará Boleslav bude opět zažívat určitá omezení pro její obyvatele. Jedná se o dny pátek 27. až neděle 29. září.

V tyto dny bude staroboleslavské náměstí uzavřeno pro veškerou dopravu a do města bude i omezen vjezd. Součástí Národní svatováclavské pouti bude i setkání vedení města s občany, které se bude konat dne 21. září od 17. hodin. Zápis z jednání rady města neupřesňuje místo tohoto setkání, ale předpokládám, že se bude konat na brandýském zámku.

Rada města má již připravený seznam osob, kterým bude Svatováclavská plaketa udělena a je pro ně i připraveno občerstvení. Nedá mi to, abych si nepřipomněl podobná udělování se symbolem svatého Václava, a to Svatováclavskou orlici. Ta se udělovala lidem podporujících režim za okupace. V podstatě to bylo zneužití symbolu svatého Václava. Přejme si, aby Svatováclavské plakety měly mezi občany lepší jméno nežli zmiňované orlice.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.