Město očima nezávislého člověka

Budou se vydávat parkovací karty pro trhovce

21.03.2013 14:40

Trhy na brandýském náměstí  mají  staletou tradici. Vzhledem k tomu, že se prostory zrekonstruované pomocí dotace státu nesmějí využívat komerčně, dohodla se rada města s vítězem veřejné soutěže na provozovatele trhů na náměstí o spolupráci. Fakticky se tak vlk nažral a koza zůstala celá.

Na základě rozhodnutí rady města ze dne 27.2.2013 dojde opět, po rekonstrukci, na náměstí ke konání trhů. Budou zahájeny již v pátek 29.3. Zároveň rada města rozhodla, že se vrátí k tradici a trhy se budou konat vždy ve středu, v pátek a v sobotu.

Rada města však musela vyřešit problém s odstavováním vozidel trhovců, aby jejich zaparkovaná vozidla nebránila parkování zákazníkům trhů na vyhrazeném placeném parkovišti na náměstí. Problém vyřešila tím, že vozidla trhovců budou muset parkovat mimo náměstí na stávajících smíšených zónách placeného stání.

Trhovcům bude umožněno zásobování stánků v časných ranních hodinách a odvoz zboží bude prováděn až po  ukončení prodejní doby. Vozidla trhovců však v žádném případě nesmějí vjíždět na vnitřní plochu náměstí.

Rada města se usnesla, že vydá 25 servisních parkovacích karet, které budou určeny pouze pro trhovce a budou platit pouze ve dnech a hodinách konání trhů. Karty však nebudou vydávány přímo  trhovcům, ale společnosti, která zvítězila ve veřejné soutěži a která bude trhy organizovat. Firma tak bude vydané karty přidělovat jednotlivým žadatelům z řad trhovců. Zároveň bude, společně s městskou policií,  dohlížet na dodržování všech předpisů v době konání trhů.

Rada města stanovila i dobu konání trhů, a tím pádem i platnosti servisních parkovacích karet. Doba konání trhů byla stanovena radou města na každou středu od 5 do 19 hodin, každý pátek od 5 do 19 hodin a každou sobotu od 5 do 15 hodin.

Cena za jednu servisní parkovací kartu pro trhovce byla stanovena na tisíc korun.

Faktem je, že mimo trhy je brandýské náměstí pouze ospalým provinčním centrem města, kde to příliš nežije, zato v době konání trhů je brandýské náměstí plné lidí a město tak opravdu ožije.

Před několika lety se tehdejší vedení města snažilo založit tradici obdobných tržních dnů i na náměstí ve Staré Boleslavi, dokonce se tam jedenkrát trhovci objevili, ale vzhledem k tomu, že zde tato tradice naprosto schází, na trh přišlo jen velmi málo lidí, trhovcům se náklady na postavení stánků a dopravu ani nevrátily, a tak se trhy ve Staré Boleslavi neujaly a ti z Boleslaváků, kteří chtějí trhy navštívit, musejí vážit cestu na náměstí v Brandýse.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.