Město očima nezávislého člověka

Budovy radnice bude opravovat cizí firma

23.01.2013 11:53

Odbor územního rozvoje a památkové péče navrhl radě města uzavřít Rámcovou smlouvu na opravy a údržbu objektů Městského úřadu s firmou Petr Chvojka ze Všetat.

Tato smlouva bude platit jenom pro rok 2013 a podle ní se jedná o drobné opravy a údržbu na všech objektech MěÚ. Tyto opravy a údržba by se měly provádět vždy po vznesení požadavku radnice. Termín, do kterého by měla být smlouva podepsána byl radou města stanoven na datum 31.1.2013.

Tato smlouva je naprostou běžnou praxí města a nebylo by na ní nic zvláštního, kdyby se jednalo o firmu z města. Je s podivem, že se žádná z menších stavebních firem o tuto zakázku neucházela nebo v soutěži, pokud byla vypsána, nezvítězila.

Tím, že se podepíše smlouva s firmou se sídlem mimo město, v tomto případě ze Všetat, nepůjdou povinné odvody a daně zpět do města, ale do města či obce naprosto jiné. Jestliže  obě strany koalice, tedy ODS a TOP 09, proklamovaly ve svých volebních programech podporu podnikání v našem městě, bylo by tudíž zcela na místě, aby v podobných soutěžích a městských zakázkách na menší investice figurovaly právě firmy z města.

Praxe, a to dlouholetá, však ukazuje, že mimo Stavokompletu, uspěje v městských výběrových řízeních jen velmi málo městských firem. Nevím, zdali se soutěží nezúčastňují nebo mají tak vysoké ceny, ale výsledkem je to, že daně z těchto firem odcházejí z města pryč. A to dobré není.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.