Město očima nezávislého člověka

Byla vytvořena grantová komise pro letošní rok

28.01.2014 15:38

Odbor kultury a cestovního ruchu, ústy vedoucího tohoto odboru Milana Nováka, navrhl radě města členy grantové komise. Pro ty čtenáře, kteří toto nevědí, tak vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Milan Novák je manželem místostarostky Niny Novákové.

Tato grantová komise bude navrhovat přidělování peněz všem organizacím, firmám a jednotlivcům, kteří o peníze město požádají a předloží kvalifikovaný projekt. Rada města poté téměř stoprocentně návrh této komise odsouhlasí, takže lze říci, že právě tito lidé budou rozhodovat o penězích pro různé spolky, jak v oblasti kultury, tak i sportu.

Pro rok 2014 jsou jmenováni tito lidé:

Předseda:  Jiří Nekvasil, místostarosta města

Členové:  Marek Huber, předseda kulturní komise

                Miloš Havlíček, předseda sportovní komise

                Klára Jurčíková, Předsedkyně komise pro práci s mládeží

                Milan Novák, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu

 

Ve složení této komise je zajímavé, že v ní nemá, kromě místostarosty, místo ani jediný ze zastupitelů, a to dokonce ani z koaličních, natož pak z opozičních. Přitom v jiných městech jsou v této komisi přidělující nemalé prostředky z rozpočtu města, především opoziční zastupitelé, mimo odborníků, samozřejmě, aby tak byla zaručena kontrola demokratického postupu. V našem městě však stále demokracie spí hlubokým spánkem a v grantové komisi nikdo ze zastupitelů není.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.