Město očima nezávislého člověka

Bytů k prodeji neustále přibývá

26.08.2013 12:55

O tom, jak se českým občanům daří po třech letech drancování státu a okrádání jeho obyvatel v podání ODS a TOP 09, za zpočátku silné podpory Věcí veřejných a později nevoleného konglomerátu LIDEM, svědčí i zápisy z jedná rady města. Stále totiž přibývá bytů nabízených k prodeji nebo pronájmu, u kterých lidé nejsou schopni hradit nutné náklady na bydlení. Prostě jim na bydlení již nezbývají peníze a musejí se bez náhrady z bytu pro dluhy vystěhovat. Přitom neznám jediného člověka, který by svévolně nakupoval nesmysly, neplatil nutné poplatky na bydlení, čímž by se vlastní vinou připravil o střechu nad hlavou a chtěl by jít bydlet pod most.

Dne 28.7. 2013 nabídla rada města k prodeji byt č. 44 v domě čp. 1722 v Zahradnické ulici. Jedná se o privatizovaný dům a byt 3 + 1 o výměře 63,5 m2 včetně podílu na společných částech domu a pozemku pod domem. Tehdy rada města byt nabízela za 100% odhadní ceny, což činilo 1.479.630 Kč, ale zájemce by měl uhradit i váznoucí dluh na bytě ve výši

197.806 Kč. Rada města se tehdy dopustila omylu a do celkové částky za byt nezapočítala cenu znaleckého posudku, který činil 3.500 Kč.

Nyní své původní usnesení musela rada města revokovat a přijala nové usnesení o výši ceny za byt, která teď činí 1.483.130 Kč, samozřejmě se nezměnila ani povinnost zájemce uhradit i výše vyčíslený dluh na bytě.

Lze předpokládat, že lidí, kteří již nebudou schopni uplatit náklady na bydlení bude přibývat, neboť ekonomická situace státu, a tím pádem i jeho občanů, je zásluhou Kalouskových opatření stále horší. Ač v okolních státech recese skončila a jejich ekonomiky stoupají, naše ekonomika stále padá ke dnu a dle prognózy renomovaných ekonomů bude ještě výkonnost ekonomiky klesat přinejmenším půl roku. Kolik lidí ještě přijde o práci, kolik lidí ještě přijde i o střechu nad hlavou si nedokáži ani představit.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.