Město očima nezávislého člověka

Byty Na Kloboučku jsou strašlivě drahé

31.10.2013 13:54

Zastupitelstvo již v minulosti schválilo privatizaci čtyř bytových domů v sídlišti Na Kloboučku ve staré Boleslavi. Ve středu 30. října se měla schvalovat privatizace posledního domu na tomto sídlišti.

Na veřejné zasedání zastupitelstva se dostavila zástupkyně nájemníků tohoto bytu, jejíž jméno mi bohužel uniklo. Uvedla, že tyto domy jsou staré přes padesát let, byty jsou často vlhké, s plísní a dokumentovala své tvrzení sadou fotografií. Domnívala se přitom, že za takovýto byt o výměře 57,10 metrů čtverečních je cena 558.,703 korun příliš vysoká. Dále uvedla, že v těchto bytech žije velká část občanů v důchodovém věku, kteří na koupi bytu prostě nedosáhnou.

Na zastupitelstvu proto padl návrh, aby se ceny těchto bytů snížily, protože se opravdu jedná o byty ve špatném stavu. Proti tomu vystoupil místostarosta Nekvasil s logickou poznámkou, že pokud by u tohoto posledního domu určeného k privatizaci, zastupitelstvo změnilo podmínky, znamenalo by to, že by se mohla zvednout vlna odporu a možná i žalob na město u domů privatizovaných za stejných podmínek již dříve.

Zároveň oznámil, že rada města obdržela řadu žádostí u dříve privatizovaných bytů v sídlišti Na Kloboučku o snížení ceny. Tato informace byla pro zastupitele naprostou novinkou, neboť je o této skutečnosti rada města vůbec neinformovala.

Zastupitelstvo proto požádalo místostarostu Nekvasila o zaslání všech těchto žádostí o snížení ceny bytů s tím, že po seznámení by se o privatizaci tohoto sídliště jednalo znovu na příštím veřejném zasedání zastupitelstva, které by se mělo konat počátkem prosince.

Uvidíme, jak budou ti ze zastupitelů, kterým se zdá cena za byty až příliš vysoká, patřím k nim i já, úspěšní a jak se jim podaří něco pro občany města udělat.     

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.