Město očima nezávislého člověka

Čeká město další dopravní kolaps?

27.04.2014 15:07

Ve čtvrtek, 24. 4. se na oficiálním webu města objevila informace o uzavírce Pražské ulice od závor až po náměstí. Po chvíli tato informace zmizela, ale další den se opět na webu objevila.

Podle této informace by měla být Pražská ulice v uvedeném úseku uzavřena od současnosti až do konce října. Městu a především jeho obyvatelům by tak hrozil další dopravní kolaps, jaký si lidé prožívali po dlouhou dobu uzavírky náměstí. Navíc by se v Pražské ulici zatím nemělo nic kopat, mělo by se údajně jednat o jakýsi výzkum. V době, kdy je uzavřena kvůli rekonstrukci Nádražní, Kralupská a Riegrova ulice, je zbytečná uzavírka Pražské nepochopitelná.

V pátek 25. 4. na dotaz Petra Šilara odpověděla pracovnice odboru dopravy brandýské radnice Slabá, že Pražská bude uzavřena od lékárny na náměstí po ulici Kralupskou, tedy jinak, než bylo uvedeno na webu, a to prý kvůli bezpečnosti, aby tam údajně provoz nikoho neohrožoval.

Téhož dne, jako Pražská, se uzavřela i Kralupská ulice. Podle vyjádření radnice je toto řešení tím nejlepším možným řešením dopravní situace ve městě. „Připadá mi to, že radnice chce dopravu ve městě zcela zablokovat,“ napsal v e-mailu Petr Šilar. Navíc prý byla radniční úřednice velice nervózní a nepříjemná.

Další občanka města, kvůli uzavírce Pražské a okolních ulic, volala přímo starostovi města. Ten občance sdělil, že Pražská bude uzavřena, ale maximálně na tři týdny, bude se zde provádět průzkum pro projektovou dokumentaci k připravované rekonstrukci této ulice. Podle starosty by měla být ulice po uvedené době opět otevřena, a to včetně autobusů. Tuto informaci podal starosta Přenosil obyvatelce města dne 25. 4. ve 12,49 hodin.

Tak kdo nám lže? Paní Slabá, oficiální web nebo starosta? Vždyť všechny tři informace se od sebe liší! A teď přijde ta největší absurdita, tak typická pro naše město. Petr Šilar telefonicky hovořil s Václavem Marhanem, odpovědným pracovníkem společnosti PORR, která provádí rekonstrukci tří ulic. A ten Petru Šilarovi sdělil, že se na Pražské ulici opravdu bude provádět průzkum, ale společnost o uzávěru této ulice vůbec město nežádala. Podle Marhana PORR žádal pouze o uzávěry tří rekonstruovaných ulic a o Pražské nepadlo ani slovo.

Tak jak to tedy je? Táží se občané města. To kdosi jménem PORR požádal o uzávěru Pražské? I když firma zde žádnou stavební činnost neprovádí? Nebo se někdo z radnice za firmu jenom schoval a o rekonstrukci Pražské už je rozhodnuto a je potřeba předem zajistit dokumentaci a nezneužívá někdo pravomoci úředního činitele? Tyto otázky mi byly v mailech položeny.

 Vím, že dotace na rekonstrukci Pražské ulice byla městu opravdu již přiklepnuta a město ji dostane, takže je s největší pravděpodobností možné, že se město snaží v předstihu zajistit projektovou dokumentaci, ale proč by kvůli ní musela být ulice uzavřena, to naprosto nechápu. Opravdu mi to připadá, že si z občanů města dělá vedení radnice legraci, anebo, což je pravděpodobnější, že mu na lidech ve městě vůbec, ale vůbec nezáleží.

V pondělí 28. 4. od 18 hodin se koná veřejné zasedání zastupitelstva a jako obvykle na zámku, a tam se na vše ohledně uzavírky Pražské ulice budu vedení města ptát. A ihned den nato budou odpovědi, či snad výmluvy, ať si to každý čtenář přebere sám, na těchto stránkách zveřejněny. 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.