Město očima nezávislého člověka

Čeká nás nelehký rok

02.01.2013 11:11

Od roku 2006, po nástupu pravicové vlády Topolánka, se neustále zvyšují životní náklady lidí. Všichni pravicoví premiéři, Fišera nevyjímaje, zvyšování daní, poplatků a všeho ostatního zdůvodňovali nutností snižovat státní dluh. Lidem se zdražilo vše, státní dluh dosáhl téměř dvou bilionů.

Od listopadu 89 se ještě nestalo, aby pravicová vláda vydržela celé funkční období. Padla vláda Klause, padla vláda Topolánka, jenom tahle vláda vydrží, to jsem si jist. Poslanci podporující protilidovou vládu, ať už se jedná o nikým nevolenou stranu protiLidem, ale i poslanci ODS a TOP 09 až příliš dobře vědí, že pokud by zvedli ruku pro pád vlády, pšenka by jim už nekvetla.

V závěru roku se díky hlasu odsouzeného zločince Pekárka, který možná nyní dostane amnestii od svého soukmenovce Klause, prohlasovaly zločinecké církevní restituce tak, jak si to moc přál Kalousek, prohlasovalo se opětovné zvýšení daní, takže nás čeká rok, který nám opět zvýší průvan v peněženkách. Zásluhou církevních restitucí se dluh státu nepodaří udržet pod proklamovanými třemi procenty DPH, ale dosáhne téměř pěti procent. Ale to Kalouskovi nevadí.

Nastal rok 2013 a co od něho můžeme očekávat? Nic pěkného ani dobrého. Jsem přesvědčen, že Karolina Peake bude i nadále Nečase vydírat, jen aby mohla rozšířit své korýtko, aspoň po dobu jejího působení v politice. Ministři  se zřejmě opět budou měnit jak na běžícím pásu, domnívám se, že vypadne ministryně kultury Hanáková, která je všem jenom k smíchu, domnívám se, že vypadne i Kubice, neboť mouřenín vykonal svou práci (Rath), mouřenín může vypadnout. Stejně tak se domnívám, že zvoní hrana i hasiči Bendlovi v pozici ministra zemědělství, takže se asi nudit nebudeme.

Bude i první přímá volba prezidenta v historii samostatného Česka. Aspoň doufám. A také doufám, že lidé budou natolik rozumní, aby zvolili ze všech špatných kandidátů toho nejpřijatelnějšího. Uvidíme.

A co nás  čeká ve městě? Též nic nového. Stejně jako vládní koalice, držená u moci nikým nevolenou stranou, i naše vládnoucí koalice, složená ze stejných stran, je podporována dvěma radními, působícími v radě sami za sebe. A stejně jako ta vládnoucí partička, i ta naše si rybník s tučnou potravou sama nevypustí.

Opozice, přesněji řečeno tak zvaná opozice, u nás je nejednotná, mnoho zastupitelů s koalicí kolaboruje, takže nemá naprosto žádnou šanci na změnu obsazení radnice. A tak se bude s největší pravděpodobností i v celém novém roce postupovat stejným způsobem.

A vzhledem k tomu, že svým čtenářům nemohu slibovat změnu k lepšímu v oblasti veřejného dění, chtěl bych všem, kdož zabrousí na tyto stránky popřát do roku 2013 především mnoho zdraví a štěstí. Přál bych si, aby se všem vyhýbaly nepříjemnosti, aby si zachovali práci a aby i přes nelehkou situaci našli pohodu a klid alespoň v rodinách.

Vladimír Kapal   

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.