Město očima nezávislého člověka

Celá komise je na dvě věci, na nic a na draka

02.04.2014 11:51

Na posledním zasedání zastupitelstva, kde se projednávala i těžba písku u jatek, nakonec vznikla jakási komise, která by měla, a také již jednala, s vedením Tapasu Borek. Jednat se mělo o tom, zdali po těžbě písku tam bude zavážka nebo voda.

Typická práce současného vedení města! Namísto jasného slova, zda se vedení města a koalice pokusí vypovědět Tapasu Borek veškeré smlouvy, to znamená i pronájem pozemků, bez kterých by se povolení k těžbě vydat nemohlo, odvede pozornost jak zastupitelů, tak i veřejnosti a především členů občanských sdružení na vedlejší, bezvýznamnou kolej.

Pokud by měla mít tato komise, mimochodem, členů komise z řad občanských sdružení si nesmírně vážím, na rozdíl od všech členů z řad zastupitelů, smysl, měla by s těžařem jednat o tom, aby se snahy o povolení k těžbě u jatek vzdal. Všechno ostatní je nanic. Ano, voda by byla lepší po těžbě nežli zavážka, ale tady šlo o to, aby se přece vůbec netěžilo! A ne o nějakou vodu.

A právě v tom, jak šikovně odvedla místostarostka Nováková pozornost od snahy zamezit povolení k těžbě k jakési zbytečné diskuzi, co bude, až to bude, je vidět, kam toto vedení města směřuje, jaký je jeho cíl. Nikoliv zamezit těžbě, ale diskutovat o zbytečnostech.

Navíc, těžař stejně v rozhovoru sdělil, že v projektu je les, a tak tam bude zavážka a les a hotovo.

Je mi líto členů této zbytečné komise z řad členů občanských sdružení, neboť těm, na rozdíl od města, jde skutečně o město, o lidi, o životní prostředí a zdraví dětí, prací v této komisi jenom své síly napřeli marným a zbytečným směrem.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.