Město očima nezávislého člověka

Chodník na náměstí se změnil na parkoviště

11.11.2013 17:53

Zatímco se každé parkovací místo v okolí brandýského náměstí má změnit, dle názoru rady města, na placené parkoviště, nikdo z města se už nezajímá o to, co se děje na pojezdovém a zásobovacím chodníku na protilehlé straně náměstí naproti radnici.

V pátek, 8. listopadu, byla podána do podatelny radnice stížnost občana, majitele domu na náměstí, k rukám starosty Přenosila, na neúnosný stav na chodníku. „Někteří řidiči se naučili přímo na chodníku parkovat. Ne, že by přijela dodávka, zajela na chodník před obchod, vyložila zboží a hned zase odjela, ale běžně se stává, že na chodník vjede osobák a řidič si normálně odejde nebo dokonce zajde na kávu. Řidičům je naprosto lhostejné, že zatarasí vjezdy do domů. Stalo se mi, že si vnučka poranila nohu a musel jsem ji odvézt k lékaři, ale přímo před vjezdem parkovalo auto. Sháněl jsem po okolních obchodech jeho řidiče a nakonec ho našel, jak sedí na kávě. Místo toho, aby se omluvil a odjel, byl na mne agresivní, vyhrožoval mi a odjel až tehdy, když jsem volal městské strážníky. Proto jsem proti tomuto jevu dnes podal starostovi města stížnost se žádostí, aby tomuto stavu město učinilo přítrž,“ řekl mi cestou z radnice stěžovatel a majitel jednoho z domů na náměstí.

A jako na zavolanou, v době našeho rozhovoru, přijelo vozidlo státní policie se třemi policisty ve žlutých vestách, které nosí, když mají nějakou akci. Fakt, že policisté zastavili na placeném parkovišti a ani se nenamáhali zaplatit, jako každý normální občan, pominu. Na to, že policie nedodržuje předpisy, které na ostatních vyžaduje a za jejich nedodržení je pokutuje, jsme si už dávno zvykli.

Všichni tři policisté šli přes náměstí kamsi ke Komerční bance. V té době na chodníku, od Černého koně až po cukrárnu, stálo celkem sedm aut včetně jedné velké dodávky. „Vidíte tu dodávku?“ Ptal se mě muž. „Tak ta dováží každé ráno ovoce a zeleninu prodejci v průjezdu Černého koně. Vyloží zboží a téměř pokaždé pak na chodníku stojí celé dopoledne.“

Přes půl hodiny jsme pak sledovali, zdali se tři policisté ve žlutých, řvoucích vestách, vydají na chodník a udělají na něm pořádek. Nestalo se nic, policisté tam nedorazili, někde se vytratili. „A stejné je to mi s městskými strážníky, kolikrát chodí kontrolovat, zdali mají parkující auta u automatů za okny lístky o zaplacení, ale na auta na chodníku se ani nepodívají,“ dodal rozhořčený muž.

Pokud město na obyvatelích vyžaduje dodržování vyhlášek, neustále rozšiřuje placené zóny parkování, mělo by i zajistit, aby na chodníku na náměstí neparkovala auta, která tam nemají co dělat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.