Město očima nezávislého člověka

Chudák premiér Nečas.

18.10.2012 12:41

Pan premiér Nečas je asi dobrý člověk. Jen se zařadil do nesprávné party. Parta vyznávající ideologii – vše do soukromých rukou – nemůže být přínosem pro společnost, pro národ. Argumentace, že jen tak je zaručen úspěch hospodaření, jak mnozí členové ODS hlásají i prosazování toho, aby stát nic nevlastnil, státu neprospívá. Lze těmto lidem jen položit otázku- kde jsou ty soukromé banky do kterých stát nacpal naše miliardy? Kde je například Poldovka, kde jsou naše námořní lodě? Kde jsou ti, Klausem chválení podnikatelé Stehlík, Krejčíř nebo Kožený? Výsledky této ideologie jsou přímo hmatatelné. Nelze se divit publikovanému výroku: raději budu stát frontu na banány než frontu na úřadu práce.

Jakou podporu asi může mít premiér od těchto lidí v případě, že by chtěl udělat něco pro národ, ne jen pro jednotlivce.  A co TOP 09, kteří nachytali voliče na „mucholapku – Karla s dýmkou“ jako předsedu. Ten je jen zástěrkou pro vládnutí pana Kalouska a ani mu to není trapné. Skutečný předseda Kalousek, prohlášený zahraničními finančními kruhy za nejlepšího ministra financí, vždy sestavil státní rozpočet jako nereálný.i když na to byl při projednávání upozorněn.

A STAN kteří se na TOP 09 přilepili také premiérovi neprospívají.  Unikátní je parta, která si dala název LIDEM. Hodně slov o demokracii, kde rozhoduje většina, ale tato parta jsou v podstatě samozvanci. Ve volbách LIDEM žádný program nepředložila, aby tím požádala občany podporu, neboť ani nebyla. Možná jsme nedopatřením přehlédli její úspěch a velkou podporu od voličů alespoň v právě proběhlých volbách. Nebo ne?

Mají sto členů avšak několik ministerstev a rozhodují o nás! Asi světový unikát Demokracie nebo korýtka?  Všechny tyto organizace drží premiéra pod krkem. Sebereš-li nám ministra, položíme vládu.

Pan premiér Nečas by se měl zamyslet zda není doba říci: já se jako vědecký pracovník dobře uplatním. Buď budete pracovat pro prospěch všech občanů nebo podám demisi vlády. Budu-li znovu jmenován jako premiér, vyberu si jiné spolupracovníky nebo budu hlasovat pro nové volby.   

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.