Město očima nezávislého člověka

Členská základna nevyhověla žádosti Josefa Daška

18.09.2012 13:06

Schizofrenní situace v Místní organizaci ČSSD ve Staré Boleslavi trvá již tři čtvrtě roku. Zatímco se při hlasování v zastupitelstvu drží dva její zastupitelé programu strany a podle toho hlasují, radní Josef Dašek pravidelně a stoprocentně hlasuje s koalicí ODS a TOP 09.

Po celou tuto dobu doporučovali staroboleslavští sociální demokraté, aby Josef Dašek na své členství v v radě města rezignoval a hlasoval v souladu s programem strany. Josef Dašek na doporučení svých stranických kolegů nereagoval.  

Tuto situaci, která poškozuje stranu u veřejnosti, chtěli vyřešit staroboleslavští sociální demokraté na rozšířeném zasedání předsednictva  místní organizace ČSSD v pondělí 10. září.

Opakovaně doporučovali Josefu Daškovi, aby ukončil svou činnost v radě města, neboť svým hlasováním nejen v radě města, ale i na veřejných zasedáních zastupitelstva, fakticky podporuje politiku ODS a TOP 09 a dokonce jde tak daleko, že v souladu s koalicí hlasuje i proti návrhům svých stranických zastupitelů, byť se jedná jen a pouze o změnu programu zasedání.

Na tomto jednání předsednictva MO ČSSD (10.9) Josef Dašek prohlásil, že z rady města nevystoupí a dokonce obvinil členy sociální demokracie, že na něho podal některý z nich anonymní udání a on měl ve svém domě několik kontrol. Všichni přítomní se proti jeho obvinění důrazně ohradili a následně Josef Dašek prohlásil: „Z rady nevystoupím, zrušte mi členství ve straně.“ A pak pronesl větu, která přítomné přímo šokovala a byla doslovně uvedena v zápisu z jednání, Dašek řekl: „A budu vám škodit.“

Následující pondělí, tedy 17. září se konala členská schůze při které se projednávalo, zda členská základna vyhoví či nevyhoví žádosti Josefa Daška o zrušení členství. I při tomto jednání Josef Dašek opakovaně prohlásil, že žádá o zrušení členství ve straně. Na četné dotazy proč tedy nevystoupí sám, odpovídal jedinou větou: „Sám nevystoupím, zrušte mi členství.“

Josef Dašek byl v minulosti velmi platným a loajálním členem sociální demokracie a dokonce byl předsedou místní organizace, než se na vlastní žádost předsednictví vzdal. Právě pro jeho někdejší činnost ve straně měli někteří členové staroboleslavské sociální demokracie problémy se zrušením jeho členství v ČSSD a hlasování podle toho dopadlo. Místní organizace sociální demokracie o jeden hlas členství ve straně Josefu Daškovi nezrušila a Pepík Dašek i nadále zůstává členem ČSSD.

Sociální demokracie je demokratickou stranou a přísně demokraticky se chová i ve staroboleslavské místní organizaci. Pokud si šest členů nepřálo zrušení členství Daška ve straně a nevyhověla jeho osobnímu a opakovanému přání a hlasovalo proti zrušení jeho členství ve straně a dva se zdrželi, ostatní členové jejich rozhodnutí respektovali, byť většina členů chtěla přání Daška vyhovět. Chyběl jeden jediný hlas.

Josef Dašek setrvá i nadále v radě města, s téměř stoprocentní jistotou bude i nadále hlasovat proti svým vlastním členům, ale i nadále bude členem ČSSD. A vyvstává otázka. Proč vlastně Pepík Dašek tak tvrdošíjně trvá na členství v radě města a hlasuje proti vlastní straně? Je za tím jeho osobní prestiž? Jsou za tím ekonomické či jiné  výhody? Není nakonec řízen někým z pozadí? Někým, kdo v skrytu tahá za provázky místní politiky? A proč se nezachová jako chlap a nevystoupí ze strany sám?

Na tyto otázky odpověď, relevantní a fakty dokazatelnou odpověď, neznáme, a proto schizofrenní situace pokračuje. I nadále budou dva zastupitelé ČSSD ve tvrdé opozici a stejně tak bude Josef Dašek pravidelně hlasovat s koalicí proti nim. A dostojí tím svému tvrzení, že bude straně škodit.

Opakuji už poněkolikáté, pokud Pepík Dašek chce pomáhat této koalici, která občanům města mnohokrát zvyšuje poplatky, aniž by ze zákona musela, pokud chce, aby občané platili například i za parkování na veřejných komunikacích a další a další opatření, která tato koalice prosazuje i díky hlasu Daška v neprospěch občanů, je to jen jeho věc. Věc jeho rozumu a jeho svědomí.

Osobně bych takovou situaci, pokud bych se do ní dostal, řešil tak, jak jsem celý život zvyklý. Chlapsky, čestně a rovně! Mám na věci jiný názor nežli strana? A je to mé právo, tak jako chlap řeknu: “Pánové a dámy, mám jiné názory nežli vy, a proto s vámi nechci už mít nic společného a ze strany vystupuji.“   Tak bych to řešil já. Pepík Dašek to však řeší po svém a osobně mě jeho přístup, už vzhledem k desetiletím, po které se známe, strašlivě mrzí.     

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.