Město očima nezávislého člověka

Co se povídá u piva

22.09.2014 10:59

Před nedávnem se v celostátních médiích objevila informace, že na brandýském zámku byly odcizeny medaile válečných hrdinů, zapůjčených jejich rodinami na výstavu. Hodnota odcizených medailí byla vyčíslena na víc, nežli milion korun, přičemž historická hodnota se nedala vůbec vyjádřit.

V hospodách se mluví a pije pivo, a tak tam šlo zaslechnout, že se prý zloději přidali k nějaké výpravě, někde se ukryli, počkali, až výprava odejde a zámek se na poledne uzamkne. Poté si prý do elektrické zásuvky přímo ve výstavní síni zapojili rozbrušovačku a s klidem se s ní prořezali až k vystaveným medailím. A pak prý ze zámku v klídku odešli.

Nikdo je neviděl, ale co je více zajímavé, nikdo je prý ani neslyšel, a to už je co říci. Kdo zná rozbrušovačku, ten ví, jaký rámus udělá. Zdali to bylo přesně takhle nevím, ale toto se mezi lidem pivním povídá.

Stejně tak se do celostátních médií dostal případ politického uskupení z Brandýsa s příznačným názvem Odpovědnost a komunikace. Toto uskupení si na sběr podpisů, nutných pro vstup do komunálních voleb, prý najalo nějaké studenty a za každý získaný hlas jim vyplácelo deset korun. Asi na to mělo peníze.

Poté archy s podpisy odevzdalo na radnici ke kontrole, ale to se ještě nic nedělo. Jenomže lídr hnutí chtěl být slušný, a tak všem občanům města, kteří se uskupení upsali, poslal osobní děkovný dopis. To, že se lidé podepisovali na archy ještě neznamenalo, že by je volili, pouze pokud uskupení sehnalo cca 1250 hlasů, mohlo jít do voleb. A oněmi děkovnými dopisy chtěl lídr kandidátky přimět ty občany, jejichž podpisy se na arších objevily, aby jim dali hlas i ve volbách.

Jenomže potom se ozvali někteří občané, že se jejich podpisy tomuto uskupení objevily  na  podpisových  arších, aniž by se skutečně podepsali,  ani  milovníci piva netvrdí, že tento podvod byl z dílny podnikatelů z této kandidátky, všichni se shodli na tom, alespoň se tak říká, že podvodu se dopustili právě oni studenti, kteří podpisy od občanů měli získávat. A šlo, jako obvykle, zase jenom o peníze. Čím více podpisů, tím více desetikorunek, a tak si zřejmě studenti chtěli opatřit víc peněz, nežli skutečně odvedli práce.

Byl z toho všeho pořádný skandál a mluvilo se o tom dokonce na naší slavné a objektivní za všech okolností, veřejnoprávní televizi. Prý, i když se odečetly podvodné podpisy, má uskupení skutečných podpisů dostatek, aby se mohlo voleb účastnit. Uvidíme, na kolik se na nich skandál s falešnými podpisy podepíše.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.