Město očima nezávislého člověka

CO VYZNÁVÁTE ?

05.07.2013 12:05

Výborný článek v těchto novinách „ Připomínáme si výročí upálení Jana Husa“ jasně ukázal osobnost Jana Husa.  Jednoho z nejpoctivějších katolických kněží. Porovnáme-li charakter Jana Husa s arcibiskupem Dukou je tu ohromný rozdíl. Jan Hus, kněz naplňující učení Boha a vyzývající k vzájemné lásce mezi bližními a odmítající touhu po majetku. Tak jak učil Ježíš.

Duka, nazývající část národa lůzou, jdoucí po získání majetku pro kterého učení Ježíše  je pouze kulisou zakrývající podstatu činu. Lze i pochopit jako snahu získat co největší přízeň Vatikánu.

Každý občan starší 18-ti let bude mít možnost ukázat zda si váží osobní oběti Jana Husa nebo si váží Vatikánu. Každý si musí uvědomit, že církevní restituce v odsouhlaseném rozsahu to je i vrácení majetku získaného v době pobělohorské jsou dílem TOP 09 (a Starostové) to je Kalouska a Schwarzenberga, LIDEM a ODS.

Kdo bude volit kandidáty těchto stran plivne na Jana Husa.

Zajímavé hlasování bude zvláště u mladé generace. Říkat, já jsem nevěděl o Husovi ani o činnostech církve a těch co ji na úkor státu podporovali, může  pouze ten komu se

nepodařilo absolvovat alespoň 5 tříd základní školy.

Vzpomeňte i na postoj KDU.

Věnujte prosím 6. 7. vzpomínku velkému, čestnému  Janu Husovi.    

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.