Město očima nezávislého člověka

CO ZA CO?

10.07.2013 11:41

Nechci se vracet k různým případům v minulosti.  Jako například  zajímavého hlasování pana Melčáka (ČSSD), kterého si po hlasování, dle záběru TV kamery, hned po hlasování odvážel pan Tluchoř (předseda poslaneckého klubu ODS a předseda místní organizace ODS v Brandýse),  aby mu asi osobně poděkoval v klidu své kanceláře.

Nechci se vracet ani k současným příkladům jednání  pana Tluchoře a Šnajdra, „znalcům zdravotnictví“.Asi máme různá morální měřítka a každý si dle nich tyto osoby někam zařadí.

Zaujal mne i rozhovor v televizi, byť jsem slyšel pouze část. V podstatě šlo o to, jak využívat zisk z hazardních her ve prospěch sportovců, zvláště mládeže.Jakási obdoba myšlení některých starostů. Nezakažme to jako za komunistů, ale chceme z toho také díl. Přeženeme-li to, tak může následovat: netrestejme krádeže, jen stanovme, že polovina lupu přijde na dobročinné účely. To nám pomůže v práci. Vždyť kradení je také podnikání (zatím však odsuzované). Každého je přeci chyba, že si neochraňuje svůj majetek. Tak co.

Kam kráčíme?

Podstatným zdrojem financí pro sportovce byla SAZKA. Od počátku výstavby Sazka arény bylo patrné, že vůbec nejde o arénu pro sportovce, ale o předání Sazky,  jako ohromného zdroje příjmů do soukromých rukou. Rozhodující lidé tomu nebránili. Proč?!

Když se vrátím v čase zpět,  tak vím, že snad každý kluk uměl kotrmelec, vylézt na strom, přelézt plot a kde byla voda tak téměř každý uměl plavat. Bez plavčíka a krytého bazénu. Vím, že podmínky jsou dnes jiné. Ale ty si vytváříme sami.

Nevím, nemám celkové řešení, ale co takhle místo perfektních a mnohdy krytých sportovišť zajistit lesoparky s možností  universálního sportovního vyžití. Být součástí přírody kam patříme. Ne být umělotinou v umělotině. Co místo povolování další zástavby, například ohromnými velkosklady, zajišťovat rozšiřování zeleně potřebné jak pro zdravý pohyb, tak pro zdravé životní prostředí.

Nebudou-li herny, tak rodiny investují peníze do podstatně užitečnějších věcí a stát opět získá na daních. Možná z těch peněz rodiny podpoří a zajistí sportovní aktivity svých dětí.

Otázka, co za co, vzniká velice často.

Co vy sportovci?  Nechce jít proti hazardním hrám, proti vytváření závislosti a ožebračování dětí ?

A co vy starostové a zastupitelé? ! 

       F. Štecha

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.