Město očima nezávislého člověka

ČSAD bude městu platit jen tisícovku měsíčně

30.04.2013 12:52

Město, jak je všeobecně známo, platí každoročně nemalé peníze, jako dotaci, provozovateli autobusové dopravy. Aby byla zachována obslužnost města, stejně jako dalším městům a obcím ve státě, musí se dopravci dotovat z městských či obecních rozpočtů.

Už je však méně známo, že před nějakým časem město od ČSAD odkoupilo budovu autobusového nádraží ve Staré Boleslavi, která byla součástí privatizace ČSAD, protože byla naprosto nutná její celková rekonstrukce. Dopravce a zároveň tehdejší majitel budovy však nechtěl do rekonstrukce budovy investovat téměř deset milionů korun, které nakonec rekonstrukce budovy autobusového nádraží stála, a proto navrhl budovu k odkoupení městu. Aby vůbec mohlo být autobusové nádraží v provozu, neboť bez odkoupení by se budova tehdejším majitelem uzavřela, nic jiného městu nezbývalo.

Stalo se, město budovu koupilo, zrekonstruovalo, a po dokončení rekonstrukce nabídlo za poměrně vysoké nájmy prostory v budově soukromým firmám. Jiný přístup však rada města zvolila v případě ČSAD. Nyní odsouhlasila, že veškeré plochy před budovou, kde se nacházejí autobusové zastávky a stání různých autobusových linek, stejně jako odstavné plochy pro parkování autobusů, dopravci pronajme za tisíc korun za měsíc.

Jedná se o další velmi vstřícný krok města vůči dopravci, neboť se jedná o naprosto symbolickou cenu za pronájem velkých ploch. Rozdíl v přístupu rady města k dopravci a ostatním zájemcům na pronájem prostor v budově, je naprosto zřejmý. Dopravci vychází všemožně vstříc, zato ostatním subjektům stanovuje za jeden metr pronajaté plochy tržní ceny.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.