Město očima nezávislého člověka

ČSSD má kompletní nové vedení okresu

13.10.2013 11:22

V rámci prorůstání různých šibalů do politických stran se ujal název velrybaření. Velice jednoduchý trik. Na oko se přijme velká spousta lidí i v malé obci, tím pádem se dle stanov sociální demokracie dostává více delegátů z těchto velrybářských osad na konference, kde se volí představitelé okresu. Pokud je těchto osad několik, například v jedné malé obci vstoupili do strany téměř všichni obyvatelé, jejich vůdci se domluví, pak ti ostatní, slušní, nemají šanci a vedení Okresního výkonného výboru ovládnou velrybáři dosazení lidé.

Před několika lety se  to stalo i v okrese Praha východ a Praha západ. Je proti tomu jediná obrana. Povinná přeregistrace, kdy se do Lidového domu musejí dostavit všichni členové a podepsat i s adresami novou registraci. Stalo se. A ejhle, ze dvou, tří, nejsilnějších místních organizací Prahy východ, se na přeregistrování nedostavil nikdo.

Okresní výkonný výbor však zůstával nezměněn. Pro slušné sociální demokraty to bylo neakceptovatelné, a proto si vynutili okresní konferenci, na kterou se sjelo přes šedesát nominovaných delegátů z celého okresu. Návrh zněl – odvolat kompletní Okresní výkonný výbor a Okresní kontrolní komisi a zvolit nový. V rámci demokratického postupu se voleb mohli účastnit i funkcionáři minulí.

I přes počáteční zmatky, neboť konferenci nevedlo vedení okresu, ale krajští funkcionáři, se situace ustálila a proběhly demokratické a tajné volby. Po sečtení hlasovacích lístků nezůstal z minulých funkcionářů na svém místě ani jediný, byli zvoleni fungl noví lidé. Z místní organizace ve Staré Boleslavi se stal František Toman místopředsedou okresu, Dagmar Altmanová členkou Okresního výkonného výboru a Jan Huml členem kontrolní komise.

Na to, že v minulém období neměla tato nejsilnější organizace na okrese ani jediného zástupce ve vedení okresu, je to jistě úspěch. Tím, že došlo k výměně všech funkcionářů se v praxi naplnilo přání předsedy ČSSD Bohumila Sobotky o sebereflexi a očištění strany od všech, kteří kdysi byli zapojeni do podivných čachrů s dotacemi na kraji.

U lidí, kteří jsou ve vedení okresu sociální demokracie lze předpokládat, že se podobných praktik vystříhají a své funkce budou vykonávat pro občany této země bez osobních výhod.

Je před předčasnými volbami a krok okresních sociálních demokratů jenom přispěl k ještě větší důvěryhodnosti strany, za jejíhož působení v čele státu do roku 2006 naposledy ekonomika stoupala, po ovládnutí státu pravicí, zejména pak TOP 09, již ekonomika jenom klesala. Nenechme se při volbách opět zmanipulovat a volme uvážlivě, volíme přece svou budoucnost.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.