Město očima nezávislého člověka

Cyklostezka

13.08.2012 12:03

Dobrý den, pane Kapale.

Možná by vaše čtenáře zajímal stav nové cyklostezky, kdy některé úseky po roce provozu přecházejí do katastrofálního stavu. Prorůstají kořeny a pomalu znesnadňují průjezd cyklistům, natož pak bruslařům. Nejhorší jsou úseky Záryby  - Kostelec a Brandýs od dálnice – Toušeň. 

Pokus o jakousi opravu zaplácáním nejhorších míst jakousi asfaltovou hmotou snad nikdo ani nemohl myslet vážně. O obrovských loužích vody v zárybské části se ani nezmiňuji. Čeká se snad až firmě, která tuto zmršenou zakázku provedla, skončí záruka?

Podle mého odhadu bude stezka ve stejně strašlivém stavu, jako úsek cesty na káranské straně od toušeňské lávky na Káraný, nejpozději příští rok. 

Vaše stránky čtu vždy s velkým zaujetím a děkuji vám za ně.

S pozdravem Roman Nerad

  

Dobrý den, pane Nerade.

Na stavbě cyklostezky se podílela firma Stavokomplet. Když se, za přítomnosti tehdejšího hejtmana Ratha, otevírala část stezky z Brandýsa na Kostelec, jeden z vedoucích této firmy mi připomínal kohouta na smetišti. Naparoval se stejným způsobem. 

Co se týče úseku Brandýs – Toušeň, tak tam se problémy objevily ještě dříve, nežli byla stavba zkolaudována. Tehdy jsem o stavu prací, spíše odfláknutých prací, psal v TOKu.

A zmiňoval  jsem naprosto stejný problém, jako vy. Tedy to, že kořeny stromů během krátké doby stezku roztrhají. 

Stejně jako vy se domnívám, že na to, kolik stála výstavba cyklostezky jenom na katastru našeho města, byla  práce více než odfláknutá. A navíc jsem upozorňoval na to, že jakmile přijde velká voda, a nemusela by ani být jako v roce 2002, celá cyklostezka bude zničena. Tehdy mi bylo vedením města sděleno, že je cyklostezka projektována tak, aby i velkou vodu bez problémů vydržela. Nu, jak vidíte, velká voda ani přijít nemusela, stačí kořeny stromů. 

Těší mne, že se vám mé noviny líbí a jsem vám vděčen za slušný příspěvek. Kdykoliv budete mít pocit, že byste chtěl něco čtenářům sdělit, budu rád, když mi váš příspěvek pošlete na mou uvedenou mailovou adresu.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.