Město očima nezávislého člověka

„Demokraté“ se ukázali

03.10.2014 15:17

Ve čtvrtek uspořádala MO ČSSD Stará Boleslav diskuzní večer lídrů politických stran a uskupení v brandýském kině. Před čtyřmi roky totéž uspořádalo město a tehdy se této diskuze lídrů zúčastnily všechny politické strany a hnutí, které šly do komunálních voleb. Tehdy však byla situace zcela jiná, nežli je dnes.

ODS byla na vrcholu moci, předseda místní organizace v Brandýse byl druhým mužem této strany a všeobecně se předpokládalo, že komunální volby opět vyhraje, ve své stranické baště, ODS. V době pořádání setkání lídrů tehdy, měla ODS osm mandátů v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu. Před čtyřmi roky věděly všechny ostatní strany a hnutí, včetně tehdy na vítězném vzestupu TOP 09, že ODS zase s největší pravděpodobností volby vyhraje a přes to do této diskuze, kterou pořádalo město pod taktovkou ODS, které tato strana měla v plné moci, šly bez výjimky všechny strany a hnutí. Bylo to ode všech velice demokratické, neboť politický boj spočívá v argumentech a umění jejich prezentace, ale i pozdější plnění slibů, a tak šly strany a hnutí do argumentačního a rétorického boje s otevřeným hledím a zcela v duchu demokracie.

Za čtyři roky se situace rapidně změnila. Kdysi všemocný Tluchoř je odstaven, po chlapu s gulemi přišedší pan Slušňák se projevil jako tajtrlík, slaboch a podpantoflák, ODS byla z vlády vyhnána lidem ve volbách a pomalu se i u této strany začíná naplňovat osud někdejší ODA a Unie svobody – začíná upadat do nicoty a s největší pravděpodobností ji čeká osud jejich předchůdkyň. I ty dluhy po kmotrech ODS zůstaly, stejně jako u dvou jmenovaných stran, a tak se můžeme nadít, že ODS umře a bude dána do společného hrobu s Občanským hnutím, Republikány, ODA, Unie svobody, DEU a se spoustou dalších, většinou pravicových stran, jejichž jediným krédem bylo rozkrást, co šlo.

U TOP 09 je to podobné. Toto uskupení nikdy nedisponovalo velkou členskou základnou, uspělo v minulých volbách hlavně zásluhou osoby Schwarzenberga, který, kupodivu, oslnil především prvovoliče a mladé. Asi je, neznalé historie, oslnila údajná modrá krev. Ve volbách v letošním roce na jaře už zaznamenala sestup a její guru a faktický neomezený vládce této pidistrany byl odstaven od jeho milované hračky – státního rozpočtu. A hned se ekonomice začalo dařit lépe, když zmizela žába, Kalousek, z pramene. A politologové čekají opětovný sestup.

Tyto dvě strany, které později ovládly město rukou diktátora disponujícího poslušností otroků, byly na diskuzním fóru lídrů před čtyřmi roky též přítomny. Letos, včera, ve čtvrtek 2. 10., tomu už bylo jinak. Lídři těchto stran se do kina nedostavili. A s nimi i ono béčko ODS, nazývající se Nezávislí, ale ani další nezávislí, tentokráte ale uražení a poražení kandidáti, soustředěni kolem Pavla Bímy, ani ti se nedostavili. Proč asi?

Zopakujme si ty, kteří byli pozvaní a nepřišli. V prvé řadě to byl Ondřej Přenosil, lídr ODS. Dále to byla jeho souputnice v městské politice s utajováním všeho možného a popírající na veřejném zasedání i svůj vlastní volební program, Nina Nováková TOP 09. Chyběla i Ivana Osuská, takto lídr Nezávislých, ovšem velice loajální k ODS, za kterou se dostala do zastupitelstva. Na veřejných zasedáních zastupitelů nehovořila, že by nebyla zvyklá mluvit na veřejnosti, a proto raději nepřišla? Kdož ví. A posledním, kdo chyběl, byl Pavel Bíma. Že by se mu nechtělo eventuálně odpovídat  na nepříjemně  položené otázky? Například proč odešel se svými kolegy ze strany? Nebo se mu nechtělo sedět u jednoho stolu s předsedou MO ČSSD, který mu dvakrát nabízel opětovné spojení? Kdož ví.

Jedno je ale jisté, milí čtenáři, občané města. Jak můžete věřit lidem, že se postaví proti zlořádům, které u nás ve městě již dlouho panují, když někteří nedokáží ani přijít před své voliče, ale i odpůrce, s kůží na trh? Není to volební indicie? Za týden to už bude jen a pouze na vás. Volte nejen srdcem, ale i rozumem.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.