Město očima nezávislého člověka

Digitalizace kina nás bude stát více než 4 miliony

15.08.2014 10:47

Všechna kina, která jsou v republice ještě v provozu, neboť počet návštěvníků se neustále rapidně snižuje, musela přejít na novou, digitální formu promítání filmů, neboť v původní formě se již filmy přestaly distribuovat.

I přes neustálý pokles návštěvníků kin, který byl uveden ve statistikách za minulé roky, rozhodla rada města dne 3. 7. 2014, že souhlasí s návrhem odboru majetku města a rozhodla uzavřít smlouvu o dílo na realizaci veřejné zakázky „Digitalizace kina“ se společností AV MEDIA a.s. z Prahy. Zakázka na digitalizaci brandýského kina bude stát městský rozpočet 4.082.540 Kč včetně DPH, i když město kino samo neprovozuje, ale pronajímá soukromé společnosti, která z jeho provozu žije.

Platba bude provedena v několika splátkách, a to tak, že letos bude společnosti uhrazena částka 1,6 milionu korun včetně DPH a zbytek celkové částky bude hrazen ve dvaceti čtyřech pravidelných splátkách každý měsíc. Tyto splátky, dle znění smlouvy, započnou dnem 1. 1 2015.

Znamená to, že současné vedení města připravilo novému vedení, které vzejde z říjnových komunálních voleb, povinnost platit dluh města, které nové vedení nezavinilo. A lze říci, že tento dluh, i když na diskutabilní záležitost, právě vzhledem ke snižujícímu se počtu návštěvníků kin, nebude až tak vysoký. Jiné to je například u povinnosti hradit část nákladů, pokud se získá další úvěr, na dům na náměstí čp. 98. Tam se jedná o náklady ve stomilionové výši a vzhledem k rozhodnutí koalice odkoupit, dle mínění opozice zbytečně draho, domy bývalých lázní v Houštce, je nutné počítat pro příští zastupitelstvo a vedení města s nutnými investicemi přesahující dalších sto milionů korun, protože méně rekonstrukce ruiny lázeňského domu na kulturní dům, stát určitě nebude. A tak se naskýtá otázka, zda bude vůbec mít nové vedení města prostředky na velice nutné rekonstrukce dalších městských ulic, protože majetku, který by se dal prodat a utržené peníze na ulice použít, tak jak to dělalo současné vedení města, již příliš není.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.