Město očima nezávislého člověka

DÍKY.

15.10.2014 13:30

Máme za sebou komunální volby. Poděkování zaslouží všichni občané našeho města,  kteří šli volit. A to bez ohledu na to, koho volili. Vyjádřili, i když tajně, své představy o životě města. Jak chápat ty, co svou možnost volit zavrhli?  Odmítli by také  možnost zvolit si někoho, komu předají svou peněženku s penězi?  Také by je nezajímalo jak bude s jejich majetkem nakládáno?  Také by říkali, že je to jedno? Ať to za ně rozhodne kdo chce – oni nemají zájem.

Město hospodaří s velkým majetkem i několika sty milionů ročně! JE TO MAJETEK VŠECH OBČANŮ MĚSTA! Voliče zajímá, kdo s ním bude hospodařit a jak. Nevoliče to nezajímá Smutné.

Město nutně potřebuje zodpovědné a dobře hospodařící zastupitelstvo! Již přišlo o sta miliony. Čas nám ukáže,  co si voliči vybrali. Je těžko pochopitelné, že někteří si vybrali ty, kteří v minulém období odmítli přiznat svým voličům jak hlasují (asi věděli proč), toho kdo byl  k voličům arogantní, případně toho kdo jednal v jiném zájmu než v zájmu občanů města. Možná jim takové jednání vyhovuje. Také smutné.

Je mi jedno, jaké jméno bude uvedeno na tabulce  starosta. Přeji sobě i spoluobčanům, aby to byl člověk poctivý, schopný, nenechávající se ovládat ze zákulisí.  Řekl bych pokračovatel dobrých způsobů exstarosty ing. Jakoubka. Ať myslí i na možnosti následných zastupitelstev  a starostů. Dovoluji si připomenout zásadu dobrého starosty, vštěpovanou žákům  již v roce 1936 kterou jsem  zveřejnil v minulosti .   „Obecní majetek spravuj a nakládej s ním opatrněji než se svým vlastním! Když proděláš ze svého, bude to tvoje škoda. Když promarníš majetek obce, ztratíš čest!“

Dobrému starostovi přejme dobrou většinu zastupitelstva. Budeme-li moci, pomáhejme mu, nemá lehkou práci.

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.