Město očima nezávislého člověka

DIVADELNÍ HRA – PROPADÁK?

27.07.2013 16:18

Název hry:  Výkvět národa v Parlamentu.

Každá organizace, podnik i stát v zájmu svého chodu a cesty vedoucí k cíly mají stanoveny pravidla, řády a stát vyhlášky a zákony. Předpokladem úspěchu je kvalitní zpracování těchto náležitostí a i jejich plnění. A plnění je kamenem úrazu!

Kolem nás stále zaznívá, že máme politickou krizi. Zmínky o hospodářské krizi téměř neslyšeti. Je opravdu politická krize? Jsem přesvědčen, že ne, že je krize morální. Zástupci politických stran křičí, že je ohrožena demokracie. A to většinou když jim teče do bot. Bylo by vhodné křičet když nám všem neposlancům teče do bot.

NS v probíhající kauze rozhodl o imunitě a projevu . My, kteří toto rozhodnutí „nebereme“ jsme asi duševně postižení. Vždyť je to jasné. Čím je ve skutečnosti „projev“. Pochopte NS.

 Takže počítejme s tím, že v příští volební kampani můžete zažít i toto předvolební setkání s voliči. Konferenciér sdělí: představuji vám kandidáta na poslance pana X a ten vám přednese svůj projev. Pan X přijde na podium, rozloží žehlící prkno, na něj dá svůj oblek a začne jej žehlit. Po dokončení žehlení konferenciér řekne: tímto pan X ukončil svůj projev a dovoluji si vám představit dalšího kandidáta pana Y. (Na vysvětlenou, pan X sdělil, ve svém projevu, že si to u vás žehlí)

NS zajisté uzná, že pan X měl vynikající  projev.

Předpokládal bych (možná naivně), že členové parlamentu jako jeden muž i jako jedna žena sdělí NS – toto vaše rozhodnutí nebereme-.

Otázka:   koho jsme vlastně volili?

 Hra: „ Výkvět národa je v Parlamentu“  je hra odrážející realitu a líbí se, nebo se stala propadákem?

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.