Město očima nezávislého člověka

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ.

29.09.2014 08:14

Včera 28.9.2014 proběhlo v našem městě Brandýse n/L – Staré Boleslavi a ve vysílání TV divadelní představení.  Nazývané jako „Svatováclavská pouť do Staré Boleslavi“.

Znáte MÚ nebo Obecní úřad Stará Boleslav?  Určitě ne. To je ta nevyjasněnost, kdy je uváděn název Brandýs n/L-Stará Boleslav a dle potřeby zase třeba Stará Boleslav. Takže, kam proběhla Svatováclavská pouť?  Pak ještě vystoupí pan starosta a vítá presidenta Klause. Vím, že máme expresidenta  Klause, ale že máme dva presidenty. To snad ne. Ani nechci vítat člověka, který podpořil rozebrání státu a gaunerům udělil amnestii. Ale představitelům církve na čele s Dukou to nevadí! Pohled na tento kolektiv vyvolává myšlenky na koncil požadující upálení člověka, kněze Jana Husa. Kněze, který oproti Václavovi nebyl církví prohlášen za svatého. No, vždyť také bojoval proti mamonu církve. Další myšlenka je na rekatolizaci, které vyhnala na příklad Komenského a zajistila majetky pro církev. Majetky, po kterých církev stále toužila. Aby si kněží nemuseli sáhnout na těžkou práci. (Ukázkovým protikladem jsou jeptišky.  Sestry, DÍKY).   Vláda ODS, TOP 09 a Starostů, dala církvi dar.

Jinde to řešili jinak. Jak píše novinář J. Klíma „Francouzská občanská revoluce a pak vyrovnání v roce 1905 vzaly katolické církvi prakticky vše a vráceny jim pak byly až na výjimky jen kostely a kláštery, a to nikoliv do majetku, ale do užívání. Vlády jim nedali ani frank na platy kněží. A to i vlády de Gaulla, Chiraca, Sarkozyho. A nebyli to komunisté!“

TV ve svém programu také uváděla, že přenos je ze Svatováclavské poutě do Staré Boleslavi.

I záběry byly profi, na zakázku. Měli by si dát ověřit, jaký název je platný a jaký mají používat. Kladem bylo, že v jednom vyjádření z mnoha, bylo řečeno, že státnost českého národa vznikla činností a schopností Boleslava.  Boleslave, děkujeme.

Divadelní hry, když se povedou, jsou dobrou zábavou.

Občané Staré Boleslavi, nechcete si udělat referendum k osamostatnění Staré Boleslavi? Vrácení historického názvu? V zahraničí jsou občané hrdi na historický název své obce!

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.