Město očima nezávislého člověka

Dopis čtenáře

22.09.2012 11:22

Ahoj,

dnes dopoledne (19.9.) se majitel domu č.62 na brandýském náměstí marně pokoušel zajet do vjezdu své nemovitosti.

Vzniklá situace dokládá, jak projekt "Revitalizace Masarykova náměstí" a jeho realizace, respektive změna řešení vjezdů mohou majitele nemovitostí potrápit.

Tato situace nevnikla pochopitelně z ničeho nic. Při postupujících stavebních pracích nezůstalo bez povšimnutí majitelů nemovitostí, že místo původního řešení vjezdů do domů je na tomto místě realizován vysoký obrubník a skleněné závětří autobusové zastávky, které fakticky znemožňují užívání vjezdu v rozsahu, jak tomu bylo celá desetiletí. Majitelé přilehlých domů se snažili při osobním setkání s místostarostou Nekvasilem projednat změnu, byli však odkázáni na písemné podání, které také učinili. Podnět obdržel nejen stavební odbor, ale i všichni zastupitelé. 

V písemné odpovědi bylo žadatelům sděleno, že projekt má ambici být příjemný pro všechny, ale zároveň bylo oznámeno, že s požadovanou změnou se nepočítá. Osobně mohu potvrdit, že na základě podaného podnětu bylo skleněné závětří autobusové zastávky posunuto mimo trasu vjezdu o přibližně dva metry. Vysoký obrubník však přímému vjezdu stále brání. V této věci byly podány tři žádosti majitelů dvou dotčených nemovitostí a dvě trestní oznámení.


Právě v této části vznikl poměrně nebezpečný úsek, kde se uprostřed komunikace pro pěší kříží pojezdový pruh pro zásobovací vozy a tři vjezdy do nemovitostí. Byl jsem svědkem již několika situací, kdy byl řidič vozu slovně vulgárně napaden kolemjdoucími chodci, kdy před nájezdem na pojezdový pruh parkovala auta tak, že pruh nebylo možné použít, kdy na pojezdový pruh byla vozidla nucena vjíždět v opačném směru, kdy pojezdový pruh zneužívali jedoucí cyklisté i řidiči mopedů i přes větší počet procházejících osob.


Řešení inkriminované části náměstí ani změnu vjezdů s majiteli nikdo neprojednával. Starosta si pouze nechal podepsat souhlas se zrychleným územním řízením se slibem, že na projednání podrobností teprve dojde. Nedošlo.

Projektantovi možná uniklo, že vjezdy jsou dostatečně prostorné pro vjezd nákladních vozidel, která při probíhající rekonstrukci vnitřních pasáží a nemovitostí za nimi vjezdy jako jedinou možnou příjezdovou trasu využívají.

V minulosti jsem písemně upozornil zastupitele na mé podezření, že pan starosta má zájem na zrychleném uzavření projektu více, než na kvalitním a odpovědném řešení celého projektu.

Situaci jsem nafotil a fotografie zasílám v příloze.

S pozdravem

Jiří Blahút

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.