Město očima nezávislého člověka

Dopis čtenáře

24.06.2014 07:55

Dovolujeme si reagovat na článek ze dne 19. 6. 2014 a podělit se o své zkušenosti s „krásným vzhledem“ našeho města.

Od roku 1983 bydlíme v ulici Na Písku ve Staré Boleslavi. Téměř po celou dobu jsme se starali o pás městské zeleně mezi chodníkem před naším domem a silnicí. Už se nestaráme. Již několik let (ještě před rekonstrukcí silnice v roce 2008) tuto zeleň, včetně přilehlého chodníku, ničí občan města svojí zemědělskou technikou. Po několika stížnostech zaslaných na Městský úřad jsme se konečně dočkali reakce. V roce 2011 byl dotyčný upozorněn ze strany Odboru životního prostředí a Odboru majetku města upozorněn, že mu další ničení  nebude tolerováno. V opačném případě po něm bude požadována finanční náhrada. Nebyla, přestože ničení pokračovalo dál a tak jsme si opět stěžovali. Dokonce to několikrát řešila i přivolaná hlídka Městská policie. Na konci minulého roku došlo ze strany Městského úřadu k dalšímu naprosto nepochopitelnému řešení. Byla vypracována architektonická studie s názvem „Rekonstrukce chodníků a parkovacích stání v ulici Na písku“. Ta spočívá v rekonstrukci chodníků v celé ulici, včetně částečného zrušení zeleného pásu mezi ním a silnicí. Tam, kde bude zelený pás zrušen, budou vybudována parkovací stání, nebo manipulační plocha pro zemědělce, jako je to v případě zeleného pásu před naším domem, přestože je stejná manipulační plocha již na protější straně ulice.

Takže když to shrneme. Několik let není Městský úřad a jeho pracovníci schopni, nebo možná ochotni, nebo třeba z nám neznámého důvodu nechtějí, zakročit proti někomu, kdo neustále ničí městský majetek. Tak se udělá za nemalé finanční prostředky architektonická studie na úpravu celé ulice a následně se bude za další statisíce předělávat. Zdá se Vám to normální? Nám tedy ne. Čemu se ale můžete v našem městě divit. Většina volených zastupitelů města se chová přinejmenším podivně a nedokáže dodržet dané sliby /jednotlivé kauzy nemá ani cenu vyjmenovávat/ a o práci části pracovníků Městského úřadu, zvláště z odborů Stavebního a Majetku města, nemá vůbec ani smysl mluvit. A Městská policie? Vypisování toho co dělá, resp. nedělá, je zbytečná ztráta času.

Na podzim budou komunální volby. Pevně věříme, že do vedení města budou zvolení takoví lidé, kteří budou nekompromisně, prostřednictvím zaměstnanců Městského úřadu, trestat jakékoliv ničení městského majetku a budou dbát na to, aby se občanům města žilo co nejlépe.

 

manželé Činovcovi

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.