Město očima nezávislého člověka

Dopis čtenáře

01.11.2012 13:51

Dobrý den, pane Kapale. Dnes jsem se dočetl, že Věci veřejné vyloučily ze strany poslance Šťovíčka, protože hlasuje s vládou a nikoliv se stranou. Zajímalo by mě, proč stejným způsobem nepostupujete i vy s panem Daškem, vždyť i on hlasuje s koalicí ve městě v rozporu s vámi a s panem Humlem. Na internetu čtu pravidelně zápisy z rady a vždy se tam hlasuje jednomyslně, tedy i s panem Daškem. Jak chcete udělat pořádek ve městě, když si neuděláte pořádek ve vlastní straně?

Vaše noviny čtu pravidelně a i jejich zásluhou jsem v krajských volbách dal hlas ČSSD.

Pavel Zemánek

 

Dobrý den, pane Zemánku.

V první řadě mne těší, že mé noviny čtete, snažím se čtenářům předkládat vše, co se děje ve městě. A musím se přiznat, že je mnoho záležitostí, které se mi nelíbí.

A k záležitosti s panem Josefem Daškem. Jsme demokratickou stranou a snažíme se demokraticky chovat i uvnitř naší strany. Několikrát jsme Josefu Daškovi doporučovali, aby se buď vzdal členství v radě města nebo vystoupil z ČSSD, neboť hlasuje v rozporu s jejím programovým prohlášením. Tento náš návrh Josef Dašek striktně odmítá, naopak několikrát žádal, abychom mu členství zrušili.

Pro mne osobně je lidsky pochopitelné, že Josef Dašek trvá na svém členství v radě, ale je pro mne  zároveň nepochopitelné, že nechce ze strany vystoupit a trvá na zrušení členství. Chlapský přístup to není, nicméně má na něj právo.

Vylučování ze strany, či rušení členství nám připomíná neblahé doby, kdy se nepohodlní lidé vylučovali, a proto se snažíme neustále Josefa Daška přimět k tomu, aby se zachoval jako chlap a vystoupil ze strany sám. Zatím marně. Víme, že tato situace je schizofrenní a budeme se jí opět zabývat, nicméně jsem osobně přesvědčen, že bychom měli řešit závažnější problémy ve městě, neboť tam nám z rozpočtu utíkají peníze, mnohdy zcela zbytečně.

Doufám, že zůstanete i nadále příznivcem Brandýských novin.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.