Město očima nezávislého člověka

Dopis čtenáře

13.07.2013 10:42

Dobrý den

Mám dotaz k zamyšlení ke zprávě v Městských listech červenec – srpen, na straně 5. Článek se týká úprav zastávek u přechodu pro chodce na Královické ulici. Myslím si, a nejenom já, že umístění zastávek je vcelku rozumné a jejich posouvání je zcela vyhazováním finančních prostředků.

Co se týká přechodu pro chodce, je nevhodné umístit přechod hned za křižovatkou a hlavně do nejnižšího bodu. Zkusil si vůbec někdo, kdo toto vymyslel, stoupnout si na místo, kde má být nový přechod? Není vůbec vidět přijíždějící vozidla od Brandýsa nad Labem. I viditelnost od Čelákovic zpod viaduktu je horší.

Petr Nejedlý

Královická 1788

 

Vážený pane Nejedlý,

I já se domnívám, že posun zastávek je zcela zbytečné vyhazování peněz. Celé to započalo tím, že se měla zintenzivnit dopravní obslužnost Královic posílením autobusových linek s tím, že by se právě na konci Královic autobusy otáčely na konečné stanici.

S tímto řešením však nesouhlasila policie, neboť prý poloměr otáčení šíře silnice neumožňuje. Z tohoto důvodu se začalo o posunutí zastávek uvažovat. Tím, že s řešením situace nesouhlasila dopravní policie, se přijalo nové řešení, a to, že se linka protáhne až do Toušeně, kde bude vybudována konečná stanice autobusů, ale v projektu se již ponechal posun zastávek.

Máte pravdu, byl jsem se tam podívat. Na nejbližším zasedání dopravní komise, jejímž jsem členem, navrhnu, aby se zastávky v Královicích ponechaly tam, kde nyní jsou, a to z hlediska bezpečnosti a viditelnosti. O tom, jak s námitkou uspěji budu Vás i čtenáře samozřejmě informovat. 

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.