Město očima nezávislého člověka

Drogy nám začínají přerůstat přes hlavu

12.08.2014 09:45

Na drogové mapě republiky zaujímá Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, spolu s Čelákovicemi, přední místa. Drogoví dealeři si klidně a bez jakéhokoliv nebezpečí prodávají drogy na místech, o kterých v obou městech ví snad každý. V Čelákovicích se jedná, mimo dalších míst, o park vedle muzea, ve Staré Boleslavi se téměř každý večer scházejí nejen distributoři, ale i uživatelé drog, v parku u autobusového nádraží.

Toto volné obchodování s drogami vede k daleko větší míře závislých mladistvých a mladých lidí, což nakonec vyústilo i v úmyslnou vraždu policistky v Kostelci nad Labem, kde zdrogovaný mladý řidič do ní úmyslně najel.

Situace dospěla do té míry, že se státní policie, jak jdou městem zvěsti, samozřejmě nejdou ověřit, neboť policie informace neposkytuje, rozhodla poslat do města speciální drogové komando. Bylo by to zapotřebí, protože jak je vidět, městská policie se touto problematikou nezabývá. Několikrát byla totiž volána večer do parku u autobusového nádraží ve Staré Boleslavi, kde narkomané pořádali své dýchánky a ničili přitom i nově zbudované vybavení parku, ale nijak nezasahovala.

Navíc se ukázalo, že tolik velebený kamerový systém je neúčinný, neboť především v noci jej zřejmě nikdo nekontroluje. Podle slov zastupitele a bývalého bezpečnostního preventisty Bohumila Javůrka lze u kamery umístěné právě u autobusového nádraží použít i hlasové výstrahy a upozornění mladistvým, kteří mobiliář parku ničili. Nikdy toho ovšem použito nebylo.

A tak jdou městem zvěsti, že krajské vedení státní policie je natolik nespokojené s výkonem služby policistů v brandýské služebně, že odvolalo jejího náčelníka, všem policistům byly odebrány příplatky ke mzdě, a to vše právě kvůli řádění narkomanů. Zatím beztrestného.

Bylo by načase, aby policie začala konat, protože řeči o tom, že nemá smysl pochytat drobné dealery a konzumenty drog, aby se policisté dostali k hlavě drogové chobotnice, nemají smysl. Pokud se každý distributor, byť i malý, nebude obávat zatčení, souzení a trestu, bude se jich rojit stále víc a nálepky drogového ráje se město nezbaví.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.