Město očima nezávislého člověka

Drtivá prohra pravice

14.10.2012 09:14

Krajské a část senátních voleb zcela jasně prokázaly náladu lidí v Česku. Lidé dali vládě a vládnoucím stranám jasný signál, že tak zvaných Kalouskových reforem, které nejsou ničím jiným nežli dalším a dalším okrádáním lidí, mají už plné zuby.

Je sice pravdou, že se neopakovala oranžová tsunami z minulých krajských voleb, kde sociální demokrati zvítězili ve všech krajích, ale i tak s největší pravděpodobností, snad s jedinou výjimkou Libereckého kraje, ovládnou republiku.

Vycházím z toho, že i přes vítězství Pospíšila (ODS) v Plzeňském kraji, tato strana dohromady koalici nedá a i tento kraj ovládne levice. A to i přes enormní snahu Kubiceho a Kalouska o zdiskreditování ČSSD a skandálním zatčením a především nakládáním s bývalým hejtmanem Rathem.

Tím, jak se volilo, dali lidé premiéru Nečasovi jasnou zprávu, že už mají jeho vlády plné zuby. Jenomže, a teď si zahraji na prognostika, to na věci nic nezmění. Je sice pravděpodobné, že na nadcházejícím kongresu ODS Nečas své předsednictví neobhájí a bude pravděpodobně nahrazen Kubou, jihočeským mafiánem, to ale předčasné volby neznamená.

Domnívám se, a jsem o tom téměř přesvědčen, že podobně jako před lety, kdy odešel premiér Špidla a byl nahrazen nezkušeným a hlavně nenasytným Grossem, tahle vláda nepadne, bohužel. Premiérem se stane Kuba a Kalousek bude i nadále provádět ty své šílené experimenty na národu.

Nejen koaliční strany, ale i část Věcí veřejných, nemohou přece dopustit, aby přišly o svá plná korýtka. A tak se i VV, které se nyní, po rozpadu na LIDEM, tváří jako opozice, svých kulaťoučkých penízek nezbaví a vládu opět podrží. Pecunia non olet platí od římských dob císaře Vespasiána neustále.

ČSSD sice získala o něco méně hlasů, zato však jsme byli svědky mohutného nástupu komunistů. Ti, kdož je volili, nechtěli návrat před rok 89, chtěli tím dát najevo, že chtějí mít v rozhodujících funkcích zástupce strany, která nebyla spojena se žádnými korupčními skandály. A byl to zároveň i vzkaz ČSSD, aby se oprostila ode všech lidí, kteří mají co do činění právě s korupcí.

A to je ten problém. Na okresních a možná i na krajských výborech strany sedí neustále, a již dlouho, neustále stejní lidé. A voliči to vědí, a proto volili tak, jak volili. Pokud ČSSD chce v roce 2014 uspět v parlamentních volbách, musí bezpodmínečně začít s výměnou všech profláknutých lidí ve vedení, převážně okresů. Náš okres Praha – východ by měl začít co nejdříve, včera již bylo pozdě.  

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.