Město očima nezávislého člověka

Drzost některých lidí opravdu nezná mezí

31.10.2013 13:50

Jednou z povinností zastupitelstva je hlasování o prodeji městských pozemků či jejich nákupu. Na veřejném zasedání ve středu 30. října řešili zastupitelé takových žádostí několik. Tak například žádost majitelů rodinného domku, aby jim město pronajalo či prodalo několik metrů veřejné komunikace, silnice v sídlišti, aby zde mohli parkovat svými vozy. Naprostý nesmysl a drzost do nebe volající. Pokud by zastupitelé naprosto ztratili rozum a kus veřejné komunikace prodali, znamenalo by to, že by to chtěli i ostatní, například lidé ze sídlišť, kde je parkování velkým problémem.

Nebo jiný příklad. Po dlouhém plánování, shánění dotací a zpracovávání studií se městu jeho snaha podařila a zanedlouho se budou opravovat tři městské ulice. Součástí této akce bude i výstavba naprosto nové spojovací komunikace mezi ulicemi Brázdimskou a Kralupskou, která významně ulehčí lidem ze sídliště BSS. A právě na trase nové plánované silnice, chtěli lidé koupit část městského pozemku, aby si zvětšili zahrádku. Pokud by zastupitelé souhlasili, nová silnice by neměla kudy vést.

Na druhé straně se řešila žádost manželů, kteří požádali město o odkoupení části svahu na Mělnické ulici. Jedná se o naprosto nevyužitelný svah, navíc se jedná o záplavové území. Žadatelé navrhli, že by část pozemku odkoupili maximálně za 500 Kč za 1 metr. Vzhledem k naprosté nevyužitelnosti pozemku, který leží po desetiletí a možná i staletí ladem, navrhli někteří zastupitelé, aby se žadatelům nechal pozemek zadarmo. Samozřejmě to ze zákona nelze, tak padl návrh, aby se pozemek prodal z korunu metr.

Na druhé straně však jeden z koaličníku navrhl, aby se žadatelům pozemek prodal za cenu běžného stavebního pozemku, tedy za 1.500 korun za metr. Naprostá nehoráznost, když vezmeme  v úvahu o jaký pozemek se jedná. A tak se zastupitelé shodli na dohodnutých pěti stovkách za metr. Zvedl jsem pro návrh ruku, ale jenom proto, že koruna za metr neprošla.

Z těchto několika střípků je vidět, jaké záležitosti musí zastupitelstvo také řešit a co za nesmysly si někteří obyvatelé města vymyslí.    

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.