Město očima nezávislého člověka

Důchodci, takto na vás myslí topka!

13.09.2014 09:37

Ve sněmovně se v červnu probírala novela zákona o důchodovém pojištění. Touto novelou se důchodcům vrátily valorizace důchodů na o něco únosnější a důstojnější mez. Za vlády Miroslava Kalouska (TOP 09) na financích byli důchodci okradeni o navýšení důchodů, o valorizaci, ještě hůře dopadli důchodci, kteří i v době zaslouženého odpočinku pracovali, těm Kalousek ukradl 24 tisíc korun ročně,

Po změně poměrů ve sněmovně byla dne 20. 6. 2014 odsouhlasena novela zákona o důchodovém pojištění, kterou se finanční situace důchodců o něco zlepšila. Sice o málo, ale za Kalouska by se to nestalo. Pravda, k průměrným důchodům v EU máme stejně daleko, jako ze Země na Měsíc, ale přesto se vláda snažila touto novelou alespoň trochu napravit křivdu, spáchanou právě Kalouskem. Chtěla novelou ukázat, že jí jde o důchodce přece jen o něco víc, nežli vládě ODS a TOP 09, která na ně kašlala.

Pro ilustraci se podívejme, jak o zlepšení finanční situace důchodců hlasovaly jednotlivé strany ve sněmovně.

ČSSD – pro bylo 34 poslanců, zdrželi se 4, omluveno bylo 9 poslanců

ANO – pro bylo 32 poslanců, nepřihlášen byl 1, zdrželi se 3 a omluven byl 1 poslanec

KSČM – pro návrh bylo 32 poslanců, omluven byl 1

TOP 09 – Pro návrh nebyl nikdo, proti bylo 13 poslanců, nepřihlášeni byli 4, zdrželi se 3 a omluveno bylo 6 poslanců

ODS – Pro návrh bylo 5 poslanců, proti 1, zdržel se 1, nepřihlášeni byli 2 a omluveno bylo 6 poslanců

KDU-ČSL- pro bylo 5, proti 1, zdržel se 1, nepřihlášeni byli 2 a omluveno bylo 6 poslanců

Úsvit – Pro bylo 12 poslanců, zdržel se 1, omluven byl 1 poslanec

Nezařazený Jiří Pospíšil (dříve ODS) se nepřihlásil.

Z tohoto přehledu zcela jasně vyplývá, jak pravicové strany, v podání TOP 09, ODS a KDU-ČSL smýšlejí. Nejde jim vůbec o obyčejného člověka, o co jim ve skutečnosti jde, nechci raději ani předjímat. Čtenáři by si měli, teď v době před komunálními volbami, uvědomit, jak se současná koalice k občanům stavěla. Zásadně hlasovala proti všem návrhům opozice, která chtěla pro občany města nižší platby nebo například zrušení nesmyslného parkovného. Je přece navýsost jasné, že stejně, jak hlasovaly špičky těchto stran o navýšení, byť nepatrnému, důchodů, budou ve všech podobných případech hlasovat i zastupitelé těchto stran ve městě. Neměli bychom na to zapomínat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.