Město očima nezávislého člověka

Hákový kříž na stropu nikomu asi nevadí

23.10.2014 16:22

Cyklostezka v Brandýse podél Labe stála pořádných pár milionů. Stavba nebyla provedena dobře, to je dnes už nanejvýš zřejmé. Každý, kdo by se vydal po asfaltové stezce od dálničního mostu směrem k zámku, by viděl, a ti, kdož tudy jezdí například na inline bruslích to jistojistě vědí, že mnoho kořenů topolů asfalt nadzvedává a trhá jej. Jakmile přijde sníh, obleva a mráz, bude zkáza dokonána, asfalt bude roztrhán.

V Královicích je navíc vybudováno celkem pohledné odpočívadlo. V současné době je barevně pomalováno, nevím, zdali je to úmysl či lidová tvořivost, ale pomalovaná pergola působí dobře. Uvnitř je stolek a lavice, aby si bruslaři nebo cyklisté mohli odpočinout nebo i lidé, kteří by se tudy vydali na procházku. A tam uvnitř si nelze nevšimnout sprejem nastříkaného hákového kříže a nápisu JUDE.

Pokud mne paměť neklame, rada města si vybrala údržbáře cyklostezky, kterému platí za údržbu a kontrolu svěřeného úseku. Tento správce či údržbář zřejmě svou práci nevykonává dobře, neboť dle místních obyvatel je tato nechutná malůvka na stropu pergoly nejméně tři čtvrti roku a nestalo se nic. To tam údržbář po celou tuto dobu nebyl? Nebo se za peníze města na svou práci vykašlal? Nevím, ale mít na území města tři čtvrti roku hákový kříž, mi připadá nechutné. Bude se tímto jevem zabývat ještě končící rada města, městská policie nebo až nová rada města či vůbec nikdo a tato nechutnost zůstane na stropě pergoly na věčné časy a nikdy jinak? Za týden, deset dní se do Královic na pergolu zajedu podívat znovu a uvidím, zdali se něco změní.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.